Spor

Beykoz'da farklı spor aktiviteleri dikkat çekiyor

Beykoz'da farklı spor aktiviteleri dikkat çekiyor
26.12.2018 08:34
| | |
2437

2018 Marmara X-Trial Kupası’nın finali, AYDOFF yarışları Beykoz Riva'da yapıldı.

Kupanın son yarışı olan AYDOFF 5. Ayak Yarışı, Anadolu Yakası Doğa Sporları ve Offroad Kulubü Derneği, (TRAKOFF) tarafından, Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün koordinasyonu ve Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle Beykoz'un Riva Mahallesi'nde organize edildi.

Beş prototip ve 10 extreme aracın katılımıyla Riva’ da yapılan yarışın final heyecanına kapılmış olan seyirciler heyecanlı anlar yaşadılar.

Oldukça çekişmeli ve zorlu yarış etabına sahip yarışta, kupa finali de olması sebebiyle heyecan doruktaydı.

Riva’ de bulunan yarış parkurunda, ekiplerin zorlu arazi şartlarında mücadelesi, iki gün boyunca devam etti. Zorlu parkurlarda, tek başlarına mücadelece eden ekiplerin bu heyecanlı yarışları ödül töreniyle son buldu.

Ödül törenine; Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz İlçe Tarım Müdürü Mehmet Murat Ekinci ve okul müdürleri katıldı.

İlki ve üçüncüsü İstanbul’ da, ikincisi Sapanca’ da, dördüncüsü Tekirdağ’ da ve finali yine İstanbul’ da yapılan Marmara X-Trial Kupası, extreme ve prototip olmak üzere iki kategoride değerlendirilmişti.

AYDOFF yarışının genel klasman sonuçlarına göre extreme kategorisinde; birinci Osman Balkı – Cemafer Bulut, ikinci Selim Ustaoğlu – İhsan Pekayla,  üçüncü ise Muharrem Kuzlu – Sedat Çavuşoğlu ikilisi oldu.

Parkuru çok kısa zamanda tamamlamayı başaran prototip araçlarda ise; birinci Ali Fuat Bilgin - Ali Fuat Demirci, ikinci Seda Özkutlu – Şahhaydar Argaç, üçüncü Emirhan Kutlu – Uğur Demirci ikilisi oldular.

AYDOFF yarışı ile son bulan kupanın dereceye giren ekipleri ise şu şekilde oldu. Prototip kategorisinde, kupa birincisi Seda Özkutlu - Şahhaydar Argaç, kupa ikincisi Emirhan Kutlu – Uğur Demirci, kupa üçüncüsü Kubilay Tüfekçi - Orhan Doğan oldular.

Extreme kategorisinde, kupa birincisi Umut Uyar - Gökhan Yalçın, kupa ikincisi Musa Ceylan - Muharrem Ekebil, kupa üçüncüsü ise Nurullah Ateş - Yusuf Uyar ikilisi oldular.

Kupa töreninde ayrıca; organizasyonu üstlenen AYDOFF’a, katkıları nedeniyle BEYOFF Spor Kulübü'ne, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'ya ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e destekleriyle nedeniyle teşekkür edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Riva, AYDOFF, Offroad

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"