Makaleler

Beykoz’da Eylül Panoraması

11.09.2015 09:35
| | |
3715

Yazıma başlamadan önce Kahrolası Terör Belasının ülkemizi yasa boğduğu, Asker, Polis ve sivil vatandaşlarımızı hedef alarak içimizi yaktığı, bu çok üzüntülü günlerde tüm şehitlerimize tanrıdan rahmet dilerken, mekânlarının Cennet olmasını ve nur içinde yatmalarını diliyorum. Ayrıca tüm yaralı kardeşlerimize de acil şifalar dilerken, tüm şehit ve yaralı ailelere Allahtan sabır ihsan etmesini temenni ederim.

2015 yılı itibariyle bana göre uzun bir aradan sonra siz değerli sporseverlerle yine bir arada olmak beni heyecanlandırıyor. 2014-2015 sezonu geride kaldıktan sonra 2015-2016 sezonu nedeniyle, Beykoz’da spora çok önem veren “DOST BEYKOZ” ile ilçemiz spor kulüpleri hakkındaki naçizane tecrübe ve halisane duygularımla doğru ve sağlıklı bilgilerimi sizlerle paylaşacağım. Sizlerle bunları paylaşırken spora gerekli desteği, emeği ve iş gücünü veren kurum ve kişileri de buradan yine sizlere duyuracağım.

Son yapılan araştırmalara göre Beykoz’da faaliyetlerini sürdüren Spor Kulüplerimiz sayesinde birçok gencimizin Sportif bir yaşam tarzını benimseyerek, ruh ve beden sağlığıyla donatılmış bir durumda günlerini olumlu ve yararlı geçirmeleri bizleri çok mutlu ediyor. Zamanlarını yararlı ve verimli bir şekilde dolu dolu geçirmeleri sayesinde de hiçbirimizin arzu etmediği kötü alışkanlıklara da ilgi duymamaları bizleri ayrıca sevindiriyor. Spor en iyi boş zaman değerlendirme etkinliğidir. Gençlerimiz de artık boş zamanlarını kulüp yönetici ve antrenörleriyle birlikte geçirmeleriyle Sosyalleşme yolunda da önemli bir mesafe kat etmektedirler.

Bu arada Dost Beykoz Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Kader Gür’ün de bana verdiği destek için kendisine şahsım ve spor kamuoyu adına teşekkür ederim.

HENTBOL: 

Beykoz Belediye Spor:

Bu sezon Erkek Hentbol takımı 1. ligde şampiyonluk için oynayacak. Bu takımın başında olan ve yüzlerce kez milli olmuş ve Ülkemizin Hentbol Milli takımlar sorumluluğunu üstlenmiş Hocamız İsmail Tarakçı bizlere hentbol sporunu sevdirmek için elinden geleni yapıyor. Elinde öyle güzel bir ekip var ki herkesin onları tanımasını isterim. Bu güzel insanlarla tanışıp konuşmak bizlere spor kültürü adına çok katkı sağlayacaktır. Onların bu takım ruhu ile şampiyon olacaklarına inananlardan biriyim. İsmail Tarakçı Hoca’mıza çok destek olan Yaşar Kesici’ nin de hakkını vermek lazım, çok çalışıyor. Onlara başarılar dilerim. Zaman buldukça ve elimden geldiğince maçlarını da izleyeceğim.

Erkek Hentbol takımımız Türkiye Kupası maçında Akçaabat Sporla Kartal Yakacık Salonunda oynan maçta rakibini 25-23 yendi.

FUTBOL:

BÖLGESEL AMATÖR LİG (BAL)

Paşabahçe Spor:

Bu sezon da ilk defa çıktığı Bölgesel Amatör Ligi maçları 19-20 Eylülde başlayacak. Paşabahçe Spor Teknik sorumlu olarak Selami Tarhan hocamız ile devam ediyor. Sezona antrenmanlarla başladılar. 10 günlük kamp yaptılar. Hazırlık maçları yaptılar. Ben izleyemedim ama izleyen arkadaşlardan bilgi aldım. BAL için henüz yeterli olmadıklarını söylediler. Selami Hocamızda tecrübeli ve bu ligleri çok iyi bilenlerdendir. Eksiklerini hazırlık maçlarında görmüştür ve tedbirini alır. Genç ve iyi bir takım kurdular. İyi bir gruba düştüler şansları var.

SÜPER AMATÖR TAKIMLARIMIZ

Beykoz 1908 AŞ:

Beykoz 1908 AŞ geçen yıl olduğu gibi bu yılda yine bu sezona garip başladılar. Deneyimli hocamız Fahrettin Eldek ile anlaşan Beykoz 1908 AŞ Spor sezon başı yüzde doksan takımını oluşturduktan sonra antrenmanlara başladılar. Sezona böyle profesyonelce başlamak amatörlerde pek olmaz ama Fahrettin Hocamız tecrübesi ile bunu yapmasını bildi. Ayrıca Zeki Başkan da elinden geldiğince her imkânı sağlamaya çalıştı ama taşıma suyla işler ne kadar gider bilmem ama bu zor günlerinde Beykoz a kucak açan öncelikle Çubuklu, Paşabahçe ve Soğuksu Spor’a teşekkür etmemek elde değil. Sezonun ilk maçında Güçlü rakipleri Modafen spor ile Paşabahçe sahasında oynadı ve rakibini de Onur’un güzel kafa gölü ile 1-0 yendi ve bu ligde ilk ikide bende olacağım mesajını verdi.

En büyük handikapları kendi tesislerinden faydalanamamaları. İnşaatı başlayan bu tesisler inşallah en yakın zamanda biter ve spor ailesi bir tesis daha kazanır.

Ortaçeşme Spor:

Çok güzel bir tesise sahipler, Bu tesisle güzel işler yapacakları mesajlarını da verdiler. Kadın futbolunu da başlatarak kulüplerine ve spora renk kattılar. Geçen yıl lige renk katan Ortaçeşme Spor bu sezonda Onur Gündoğdu Hocamız yönetiminde iddialı bir biçimde hedeflerine varmaya çalışacak. Bu hafta sonu güçlü rakipleri İst. Kastamonu Sporu kendi sahasında 3-2 yenerek doğru ve emin adımlarla hedefe kitlendiğini göstermiş oldu. Daha önceden İki Hazırlık maçlarını izlemiş ve olumlu izlenimlerimle ilk iki için oynayacak güçte olduklarını gördüm. Yedek kadroları yeterli olup fazla sakatlıkta olmazsa ipi göğüslerler diye düşünüyorum.

Çubuklu Spor:  

Yıllarca Yöneticiliğini ve Başkanlığını yaptığım ve doğup büyüdüğüm Çubuklu Spor’da bu sezona Kadir Gemici Hocamız ile başladı. Hazırlık dönemini çok iyi geçirdiler. İlçe takımlarımızın bulunduğu gruplarda İstanbul genelinde çok iyi takımlar var. Kadir Hocamızın da bunun bilincinde olduğu kanısındayım. Genç ve dinamik bir kadrosu var iyi bir uyum sağlarsalar bu gruptan çıkma şansları var.

Bu hafta sonu deplasmanda Davutpaşa Spor ile 0-0 berabere kaldılar.

Kavacık Spor:

Geçen yıl Çubuklu Spor ile aynı gruptan çıktılar. Murat Yılmaz hocamız ile yollarına devam dediler. Birkaç kişi hariç takımını bozmadan birkaç takviye ile lige hazırlandılar. İyi bir hazırlık dönemi geçirdiler. Kadrosunda tecrübeli oyuncuların yanında yetenekli gençler de var, bu karışım tutarsa Kavacık Spor bu işte bende varım der. Bu hafta sonu deplasmanda Taksim spora 2-1 yenildiler.

Tesislerindeki sahanın toprak zemin olması nedeniyle tüm hazırlıklarını başka sahalarda yapmak zorunda kaldılar. Çok güzel bir yerde ve çok güzel bir konumda olan bu tesislerin Yerel yönetimlerce bir an önce sentetik çim yapılarak Kavacık Spor kulübüne ve dolayısıyla bu yöre insanına sunulması gerekmektedir.

Soğuksu Spor:  

İlk defa çıktığı süper amatör ligde sonsuz başarılar dilerim. Geçen yılkı kadrosunu bozmadan ve birkaç takviye ile sezonu açarak Kastamonu’da kamp yapan Soğuk Spor Mustafa Ülker ile yola devam dediler.

Sezona çok iyi hazırlandılar Allah yollarını açık etsin ama bir sıkıntı var. Yönetim Kurulu da bunun bilincinde. Bana göre de çok iyi bir takım kurmuşlar.

Bu hafta sonu deplasmanda iyi oynamalarına rağmen 1. amatörden beraber çıktıkları Pendikgücüne 3-2 yenildiler.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"