Beykoz'da esnaf İSKİ ve belediyeye isyan etti

  • 09.10.2020 10:35
  • Güncelleme: 09.10.2020 10:51
  • Okunma: 9475 kez
  • Yorum: 0
Dün gündüz saatlerinde başlayıp akşam saatlerinde etkisini arttıran sağanak yağmur Beykoz'da İSKİ'yi tartışmaya açtı.
Beykoz'da esnaf İSKİ ve belediyeye isyan etti

Gümüşsuyu Mahallesi Dereiçi Sokakta kasap dükkanı işleten Hasan Ak'ın işyeri, katı atık kanalının tıkanması üzerine sular altında kaldı. Daha önce de aynı sıkıntıyı yaşadığını söyleyen Hasan Ak, meteorolojisinin üst üste yapmış olduğu uyarılar sonrası gerek İSKİ, gerekse Beykoz Belediyesi ile irtibata geçtiğini fakat bir sonuç alamadığını ifade etti.

Dün akşam saatlerinde yağan sağanak yağmurla birlikte Gümüşsuyu Mahallesi Dereiçi sokak sular altında kalırken, Hasan Ak'ın dükkanını da atık su bastı. Bir taraftan dükkanını atık sulardan kurtarmaya çalışan Hasan Ak diğer taraftan İSKİ ve Beykoz Belediyesi'nde isyan etti.

İlgili birimlerden defaatle yardım istemiş olmalarına rağmen kimsenin kendilerini bu sıkıntıdan kurtarmadığını söyleyen Hasan Ak, "bu iş kesin İmamoğlu'nun yüzünden olmuştur. Defalarca söylememize rağmen, belediye başkanına söylenmesine rağmen kimse ilgilenmedi. Şimdi benim bu zararımı kim karşılayacak, kim tazmin edecek" dedi.

"Burası kasap dükkanı, rezilliğimize bakın, halimize bakın... Beykoz Belediyesi'nin ve İSKİ'nin bu rezilliğini görün. Daha başka bir şey demiyorum" diye yakınan Hasan Ak, dükkanının içinde diz altına kadar sular altında kaldı. Hasan Ak, bölgenin bir an önce bu sorundan kurtarılmasını istedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Gümüşsuyu, Esnaf, İSKİ, İsyan, Hasan Ak