Beykoz'da eşinin bayrağını taşımaya devam ediyor

  • 0
  • 5245
Beykoz'da eşinin bayrağını taşımaya devam ediyor
Beykoz'da eşinin bayrağını taşımaya devam ediyor
Beykoz'da eşinin bayrağını taşımaya devam ediyor
Beykoz'da eşinin bayrağını taşımaya devam ediyor
Beykoz'da eşinin bayrağını taşımaya devam ediyor

Beykoz'un Anadolukavağı Muhtarı olduğu sırada yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan Serdar Lüleburgaz'ın muhtarlığını eşi Sevim Lüleburgaz devraldı.

Serdar Lüleburgaz, Beykoz'un sakin ve turistik mahallesi Anadolukavağı'nda 2. dönem muhtarlık görevini sürdürürken, saha çalışmaları sırasında yeni tip koronavirüse yakalanarak hastanede tedavi altına alındı.

Lüleburgaz, Beykoz Devlet Hastanesi Kovid-19 yoğun bakım servisinde tüm müdahalelere rağmen 6 Nisan 2021 tarihinde hayatını kaybetmişti.

Lüleburgaz'ın hayatını kaybetmesinin ardından mahalle halkını desteğiyle 6 Haziran 2021'de mahallede bir kez daha sandıklar kuruldu ve Sevim Lüleburgaz eşinin koltuğuna talip oldu.

Eşinin yarım kalan dönemini tamamlama düşüncesiyle adaylığını açıklayan 54 yaşındaki Sevim Lüleburgaz, sandığa giden 584 seçmenin 464'ünün oyunu alarak Anadolukavağı Mahalle Muhtarı oldu.

Sevim Lüleburgaz, eşinin vefatından sonra muhtar olmayı düşünmediğini belirterek, Anadolukavağı halkının özellikle de gençlerin 'ağabeyimizin mirasını devralmanı istiyoruz' telkinleriyle muhtarlığa aday oldu.

Eşinin vefatından sonraki zorlu süreci atlatmasında muhtarlığın çok büyük rol oynadığına işaret eden Lüleburgaz, Serdar Lüleburgaz'ın farklı bir insan olduğunu ve koşmayı çok sevdiğini mahalleliden sürekli dinlediğini anlattı.

Lüleburgaz, "Birileri için çalışmayı çok seven bir insandı. Mahallesi ve halkı için birçok şey yaptı. Bir muhtarın mahallesine yapabileceğinden çok daha fazlasını yaptığını ve çabaladığını düşünüyorum ben. Bana göre şöyle bir şey, yanlış değil aslında, insanların onu bir konuda daha kolay yönetebileceklerini zannettiler. Çok yumuşak olduğu için, insanların yüzüne çok güldüğü için, herkesin her istediğini yapmaya çalıştığı için belki de yönetilebilir bir insan olduğunu zannettiler belki de ama aslında tam tersiydi." diye konuştu.

Eşinin muhtarlığıyla çok ilgisi olmadığını da sözlerine ekleyen Anadolukavağı Mahalle Muhtarı Sevim Lüleburgaz, bir taksi şoförüyle yaşadığı olayı şöyle anlattı:

"Eşimin muhtarlığıyla ben çok alakadar değildim. Ben de çalışıyordum. Eşimin vefatından sonra çok şeyle karşılaştım. Eşimin yaptıklarının belki de karşılığını almaya başladım. Bir gün bir yerde taksiye bindik. Yanımda bir arkadaşım daha var, taksi ücretini kimin ödeyeceğini konuşuyoruz. Sen ödersin, ben öderim.. Taksi şoförü döndü "her ikinizden de para istemiyorum, veremezsiniz" diye çıkıştı. Biz de neden diye sorduk. Bu sefer şu cümleleri söyledi. "Ablacım sen beni tanımıyorsun ama ben Serdar ağabeyimi çok iyi tanıyorum. Bana yaptıklarının karşılığını veremem zaten..." Hiç tanımadığım bir yerde bir taksi şoförünün bunu bana söylemesi şaşırtmıştı beni. Çok farklı şeyler görüyorum eşimle ilgili."

Lüleburgaz, eşinin dönemini tamamlayacak olmaktan memnun olduğunu ve bir dönem daha aday olabileceğini ifade etti.

Haber Merkezi

Beykoz’da maç yoğunluğu başladı
Önceki Beykoz’da maç yoğunluğu başladı
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz