Beykoz'da Erdoğan'a destek için erken paydos

  • 14.04.2017 15:45
  • Güncelleme: 14.04.2017 15:50
  • Okunma: 12353 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da balıkçıları ziyaret eden Dost Beykoz, sezonu neden erken kapattıklarını sordu... Balıkçılar ise "Erdoğan'a destek vermek için eve dönüyoruz" dedi...
Beykoz'da Erdoğan'a destek için erken paydos

10 Yıllık balıkçı Mehmet Bakırcı:

"Sezonu erken bitirmemizin tek sebebi evet oyu vererek Cumhurbaşkanımıza destek olmaktır"

Geçtiğimiz 1 Eylül gecesi avlanma yasağının kalkmasıyla vira bismillah diyen balıkçılar 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Halk Oylamasında oy kullanabilmek için erken paydos etti.

Balıkçılar evet için sezonu erken kapattı

Yaklaşık 7.5 ay boyunca Beykoz'un derin sularında balık arayan balıkçılar referandumda sandığa gidebilmek için av yasağının başlamasını beklemeden sezonu kapatma kakarı aldı. Gerekçe ise, uzak yerlerden gelerek Beykoz'da balıkçılık yapanların, 16 Niasn Pazar günü yapılacak halk oylamasında, Erdoğan'a destek verecek olmalarını gösterdiler.  

Eylül ayında avlanmanın yoğun olması sebebiyle daha kalabalık çalıştıklarını dile getiren 10 yıllık balıkçı Mehmet Bakırcı, "Biz şu anda 26 kişiyle çalışıyoruz, herkes referandumda sandığa gidecek" dedi.

"Tek sebebi Cumhurbaşkanımıza destek olmaktır"

Bu sezon, palamut ve çinekop çeşitlerinin bol olduğuna dikkati çeken Bakırcı, şöyle konuştu:

"Biz hepimiz evetçiyiz. 14 Nisan akşamı Poyrazköy'e yanaşsak, ağ sök temizle derken seçime yetişemeyiz. Şu anda Marmara denizinde bir tane kayık yok zaten, bütün meslektaşlarımız referandumda memleketine giderek oy kullanabilmek için sezonu erken bitirdi. Evet oyu kullanabilmek için paydos ettik. Normal şartlarda 14 Nisan gecesinde biterdi. Ama takımların ağ sökme ve temizleme işlemleri var ve ortalama üç gün sürüyor. Üç gün önce sezonu kapatıp da hala uğraşan insanlar tanıyorum. Tayfaları bir an evvel seçimlerde oy kullanacakları köylerine gönderebilmek amacıyla erken bitirme kararı aldık. Yarın akşam herkesi Beykoz'dan evine yolcu edeceğiz. Bunun da tek sebebi referandum da evet oyu vererek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmaktır".

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz