Yaşam

Beykoz'da engellilerin gözbebekleri güldü

Beykoz'da engellilerin gözbebekleri güldü
17.05.2015 19:29
| | |
5777

Geleneksel TOFD Kermesi'nde engelliler, Beykoz Çayırı'nı Karnaval Yeri'ne çevirdiler

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)'nin Beykoz Şubesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da muhteşem bir kermes düzenledi. Beykoz Çayırı'nda kendilerine ayrılan yerde 1 günlük tezgâh açan yürüme engellilere, ilgi çok büyük oldu. Vatandaşlar, tezgâhlarda ucuza satılan ürünleri üçer beşer alırken, Suriyeli bir aile de TOFD Pazarı'nda elişi ürünlerini alıp evine götürdü.

Daha önce sandalye dağıtımı töreninde konuklara çay servisi yapan Aslı Saygın ise kermeste en çok dikkat çeken isim oldu. Etrafta gezinen seçim araçlarından yapılan anonsları bağırarak bastıran Aslı Saygın, "Koş vatandaş koş... Batan geminin malları bunlar" diyerek, tezgâhlara müşteri çekti. TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ise tüm üyelerinin çabaları karşısında memnuniyetini gizlemedi ve hepsine tek tek teşekkür etti.

Geçirdikleri rahatsızlık ya da yaşadıkları bir kaza sonucu yürüme yeteneklerini kısmen ya da tamamen kaybeden TOFD Beykoz Şubesi mensupları, düzenledikleri geleneksel kermes ile "Yaza Merhaba" dedi.  Başkan Saniye Efe liderliğinde Beykoz Çayırı'na gelen TOFD'liler burada pazar tezgâhları kurdu ve ürünleri de masalara yerleştirdi. Oldukça neşeli bir havada devam eden satışlarda ise ortama tebessüm ve sıcaklık hâkimdi. Yürüme engellilere kendilerinin eksikliğini unutturan Beykozlular, TOFD'lilere arkadaşça, dostça ve muhabbetle yaklaştı. TOFD'ye gönül vermiş kişiler ise bu güzel günde dostlarını yalnız bırakmadı. Kermese gelerek alış veriş yapan Beykozlular, hem çay keyfi ve alış veriş yaptı, hem de TOFD'lileri sevgiyle kucakladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, TOFD, Saniye Efe, Aslı Saygın, Kermes, Beykoz Çayırı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"