Beykoz'da engellileri darbedenler tahliye istedi

  • 0
  • 6213
Beykoz'da engellileri darbedenler tahliye istedi
Beykoz'da engellileri darbedenler tahliye istedi

Beykoz'da geçtiğimiz ay engelli vatandaşları darbeden kişiler çıkarıldıkları mahkemeden tahliyelerini talep etti.

Beykoz’da Engelliler Derneği başkanı ve engellileri sopayla dövdüğü gerekçesiyle haklarında dava açılan biri tutuklu iki sanığın duruşmasında mahkemede olay anına ilişkin görüntüler incelendi. Sanık Oğuzhan Arıcı, "Gördüğüm kadarıyla ben gerçekten büyük bir terbiyesizlik yapmışım. Ayıp etmişim" dedi.

Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Oğuzhan Arıcı, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) bağlandı. Tutuksuz yargılanan Musa Sezer'in de katıldığı duruşmada şikayetçiler Hasan Polat, Volkan Gider, Osman Odabaş da yer aldı. Duruşmada sanığın savunma avukatları ve şikayetçilerin avukatı Elçin Cemre Şencan da yer aldı.

“..olay günü alkollüydüm”

Tutuklu sanık Oğuzhan Arıcı savunmasında eski ifadelerini yinelediği belirtildi.

Olay günü alkollü olduğunu, eve döndüğü sırada şikayetçi Hasan Polat'ı gördüğünü ve kendisinden sigara istediğini söyledi.

Arıcı, müşteki Polat'a soru sorduğunu ve Polat'ın yanındaki bastonla kendisine vuracağını düşündüğünü söyleyerek "Bu nedenle bastonu alarak kendisine vurmaya başladım. O kadar sarhoştum ki Volkan'ın tekerlekli sandalyesi benim ayağımın arka tarafına değince bana saldıracağını düşündüm. Daha doğrusu birinin bana vurduğunu düşündüm, bu nedenle 2-3 tane tokat attım. Video kayıtlarını izledim, kendimden çok utandım. Ben böyle birisi değilim" diye konuştu.

Sezer, savunmasına şu sözlerle başladı:

"Olay günü ben hiçbir şey yapmadım. Hiçbirine fiziki temasım yoktur. Olay ayrılsın diye tüple masaya vurdum. Tüp büfede vardı. Oğuzhan'ın elinden 2 sefer sopayı alan benim. Ben hakaret edip etmediğimi hatırlamıyorum, alkollüyken ağzımdan çıktıysa hatırlamıyorum" ifadelerine yer verdi.

Söz alan şikayetçinin avukatı Elçin Cemre Şencan sanık savunmalarının kamera görüntüleriyle çeliştiğini söyleyerek "Bu kapsamda esas alınabilecek tek gerçeklik kamera kayıtlarıdır" dedi.

Şencan, "Ceza hukuku anlamında alkolün etkisindeyken kasıt derecesinde eylemlerinden sorumludur. Müvekkilimizin yürüyemediği, bedenen engelli olduğu gözetildiğinde sanık Oğuzhan'ın eyleminin yaralama fiilini aşan aslen kasten öldürmeye giden bir eylemdir" şeklinde beyanda bulundu.

Duruşma Ertelendi

Görüntüler incelenildikten sonra söz verilen tutuklu sanık Oğuzhan Arıcı, "Gördüğüm kadarıyla ben gerçekten büyük bir terbiyesizlik yapmışım. Ayıp etmişim, yazık günah" dedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, olaya müdahale eden bekçinin tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Sanık Oğuzhan Arıcı'nın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İddianamede sanık Oğuzhan Arıcı'nın "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla kasten yaralama", "Tehdit" ve "Hakaret" suçlarından toplamda 3 yıl 10 ay 15 günden 17 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını diliyor.

Diğer sanık Musa Sezer'in de "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla kasten yaralama" ve "Hakaret" suçlarından toplamda 3 yıl 3 aydan 10 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor.

Haber Merkezi

Beykoz’da CHP’nin 98. Kuruluş Yıldönümü
Önceki Beykoz’da CHP’nin 98. Kuruluş Yıldönümü
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz