Beykoz'da engellilere saldıran kişi tutuklandı

  • 03.07.2021 15:02
  • Güncelleme: 15.02.2022 10:47
  • Okunma: 4597 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da engellilere sopayla saldıran Oğuzhan A. savcılığın itirazı üzerine gözaltına alınarak tutuklandı.
Beykoz'da engellilere saldıran kişi tutuklandı

Oğuzhan A. isimli şahıs Beykoz Engelliler Derneği'nin lobisinde oturan Dernek Başkanı Hasan Polat'ı sopayla darbetti.

Gözaltına alındıktan sonra 24 Haziran'da hakimliğe sevk edilen Oğuzhan A., Beykoz Sulh Ceza Hakimliği'nce ev hapsi verilerek adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı. Şüphelinin serbest bırakılmasına Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.

İtirazı değerlendiren Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği şüpheli Oğuzhan A. hakkında 'silahla kasten yaralama' suçundan tutuklamaya yönelik yakalama emri çıkarılmasına karar verdi.

Karar üzerine çalışma başlatan Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Oğuzhan A.'yı Paşabahçe'deki evinde gözaltına aldı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Oğuzhan A., bir önceki ifadesini tekrarladığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Ben de o gün sahte içki içiyordum. Çok sarhoş oldum, o kadar çok sarhoş oldum ki insanların omuzdan yukarısını yani başını göremiyordum. Omuzdan aşağısını gördüğüm için vurduğum şahısların kim olduklarını bilemedim. Yoksa kesinlikle böyle bir şey yapmazdım. Hatta beni alan polisler bile 'Oğuzhan o kadar sarhoştun ki burnunun ucunu bile göremiyordun' dediler"

Oğuzhan A'nın "kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurma", "kasten yaralama", "mala zarar verme", "tehdit", "yağma", "hayvan hırsızlığı" gibi suçlardan toplam 24 suç kaydı bulunuyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz