Beykoz'da engelli çocuklar günü atlarla geçirdi

  • 0
  • 4925
Beykoz'da engelli çocuklar günü atlarla geçirdi
Beykoz'da engelli çocuklar günü atlarla geçirdi
Beykoz'da engelli çocuklar günü atlarla geçirdi

Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için engelli çocukları atla terapi etkinliğinde bir araya getirdi.

Beykoz'daki Göllü Binicilik Kulübünde bir araya gelen engelli çocuklar, ata binerek keyifli bir gün geçirdi.

Beykoz Belediyesi tarafından kısa süre önce engelli vatandaşların sosyal hayata adaptasyonlarını kolaylaştırmak için başlatılan "Atla Terapi" hizmetinden faydalanan otizmli çocuklar, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde de bir araya geldi.

Otizmli çocuklar ve ihtiyaçlarına dikkat çekmeyi  amaçlayan etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile Pop Sanatçısı Mustafa Ceceli de katıldı.

"İnsanla iletişimi daha kuvvetli"

Etkinlikte konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Engelli kardeşlerimize dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak noktasında buradayız. Burada yapılan canlıların birbirlerine  verdiği desteği görmüş oluyoruz. Doğada  var olan canlı cansız  her şey  insanın doğadaki mutluluğunu artırmaya yönelik bir fonksiyon icra ediyor. Tartışmasız bu böyle ama doğadaki bazı canlılar var ki insanla iletişimi çok daha kuvvetli." dedi.

"Emeği geçenlere teşekkür ediyorum"

Atların çok asil canlılar olduğuna dile getiren Aydın, "Onlarla dezavantajlı gençlerimizi bir araya getirmek mutluluk verici bir olay bizim için. Hem belediye olarak hem sivil toplum kuruluşları hem de diğer kurum ve kuruluşlar olarak işte burada güzel bir işbirliği örneğimiz var.  Bu projeye destek veren herkese çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Sanatçı Mustafa Ceceli de çocuklarla bir araya gelerek şarkılar söyledi.

Konuşmaların ardından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Mustafa Ceceli, engelli çocukların at binmelerine yardımcı oldu.

Günün anısına engelli çocuklar ve ailelerine Beykoz Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Haber Merkezi

Ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor
Önceki Ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz