Beykoz'da 'Engelli Atölyeleri' devam ediyor

  • Güncelleme: 18.06.2020 11:57
  • Okunma: 3235 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesince engelli çocuk ve gençlerin sanatla buluşmasını amaçlayarak açılan Engelli Atölyelerinde eğitimler devam ediyor.
Beykoz'da 'Engelli Atölyeleri' devam ediyor

Beykoz Belediyesi tarafından açılan "Engelli Atölyeleri" uzman eğitmenler eşliğinde seramik, müzik, halk oyunu ve el becerileri alanlarında engelli çocuk ve gençlerin gelişimlerine katkı sağlıyor, çocuklar keyifli ve eğlenceli aktivitelerle yeteneklerini keşfediyor.  

Beykoz Hobi Bahçeleri’nde pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında açık alanda yapılan atölyelerde, çocuklar yaşıtlarıyla birlikte seramik şekillendirerek başarmanın ve üretmenin mutluluğunu yaşıyor.  

Engelli Atölyelerine ilçede engellilere yönelik faaliyet gösteren derneklere kayıtlı fiziksel ya da zihinsel engelli çocuk ve gençler katılıyor.  

Açıldığı günden bu yana pek çok engelli çocuğun sosyal hayata katılımını destekleyen atölyeler, engel türü ne olursa olsun katılımcıların üretkenlik potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor.   

Fiziksel gelişime sunduğu katkıların yanı sıra engelli bireylerin sosyal açıdan da iletişim becerisi kazanmasına yardımcı olan atölyelerde yeni beceriler kazanan çocuk ve gençler hayata güvenle sarılıyor.  

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz