Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir

  • 0
  • 2929
Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir
Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir
Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir
Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir
Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir
Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir
Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çavuşbaşı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, öğrenci velilerine yönelik bir konferans düzenlendi.

Beykoz Emniyeti Narkotik Şube Müdürlüğü’nün “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” Projesi kapsamında verilen konferansta bağımlılık konusu ele alındı.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Nergiz Bulut ve Büro Memuru Selçuk Küçük, Çengeldere Mahalle Muhtarı Ramazan Dilmaç, Narkotik Şube Tübim memurları Ozan Yelgel ve İnanç Aslan, Aile İçi Büro Memurları ve öğrenci velilerin de hazır bulunduğu toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Okul Müdürü Sebahattin Sarp yapmış olduğu açılış konuşmasında, okullarda velilere yönelik verilen narkotik eğitimlerinin faydalı olduğunu ve önleyici tedbirlere yönelik bir farkındalık oluşturduğunu söyledi.

Narkotik Şubeden Ozan Yelgel ise sunum eşliğinde katılımcılara “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” Projesi ve “BAĞIMLILIKLA MÜCADELE” hususlarında bilgilendirmede bulundu. Yelgel, öğrenci velilerinin sunum sırasında sormuş oldukları sorulara da cevap verdi.

Toplantıda, 115 Yedam Danışma Hattı ve Merkezi (YEDAM)’ın, uzman psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları tarafından bağımlı bireylere hem arınma hem de maddeyi bırakma sürecinde psikolojik ve sosyal destek veren bir merkez olduğu ifade edildi.

UYUMA Aplikasyonu’nun ise teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacı taşıdığı vurgulanan programda, bu proje ile uyuşturucu suçlarına daha seri müdahale imkânı sağlanması hedeflendiği belirtildi.

Uygulamanın önemli özelliklerinden biri ise bildirim yapanın kimlik bilgilerinin kesinlikle gizli kalması, bildirim yapanın numarasının görünmesi ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler tarafından kesinlikle bilinmeyecek olması olduğu açıklandı.

Tedavi Merkezleri olan Amatem ve Çematem

Erenköy ve Bakırköy AMATEM’in, 18 yaş ve üzeri alkol / madde kullanım bozukluğu olan kişilerin tedavilerinin yapıldığı ayakta ya da yataklı tedavi hizmeti sunan bir merkez olduğu kaydedilen toplantıda, Çematemlerin ise 18 yaş altı kişilerin tedavilerini yaptığı dile getirildi.

Toplantı sonunda, öğrenci velisi olan anneler yapmış oldukları bilgilendirme nedeniyle emniyet mensuplarına teşekkür etti.

Haber Merkezi

İYİ Partili Ali Bilir TÜRSAB seçimini kaybetti
Önceki İYİ Partili Ali Bilir TÜRSAB seçimini kaybetti
Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Sonraki Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz