Beykoz'da en çok sorulan soru? Süre uzatılacak mı?

  • 25.12.2018 09:24
  • Güncelleme: 25.12.2018 09:26
  • Okunma: 10275 kez
  • Yorum: 0
Boğaziçi Öngörünüm alanlarının da villalar hariç imar barışı kapsamında alınması Beykoz'da geniş yankı buldu.
Beykoz'da en çok sorulan soru? Süre uzatılacak mı?

Bu durum karşısında memnuniyetini ifade eden Beykozlular, 'süre uzatılacak mı?' sorusunu sormaya başladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda torba teklif görüşmeleri sırasında AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş sorulara cevap verdi.

Süre uzatımıyla ilgili sorulara “Uzatılacak diye biliyorum ama teyit etmeye çalışıyorum” şeklinde cevap veren Muş, Birinci ve ikinci köprüden geçmesi yasak olan araçlara kesilen cezaların silinmesi ve tahsil edilen cezaların iade edilmesi düzenlemesi konusunda da komisyona bilgi verildi.

Muş, “26 bin 744 adet tebligatın ödemesi yapılmış, 19 milyon 922 bin lira tahsilat yapılmış, bu da iade edilecek” diye konuştu.

"Sarıyer'e yapılanın aynısı Beykoz'a yapılıyor"

İmar barışı uygulamasını Boğaziçi Öngörünüm bölgesinde genişleten maddeyi de içeren torba teklif dün komisyonda görüşüldü. Teklifteki imar barışı düzenlemesini anlatan Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Bilgiç, maddenin Beykoz’u içerdiğini belirtti. Bilgiç, “Daha önce Beykoz’un koordinatları gelmediği için, imar barışından bu bölümü çıkarmıştık. Sarıyer’de ne yapıldıysa burada yapılan o. Başka bir şey yok” dedi.

"Süre uzatımıyla ilgili cevap bekliyorum"

AK Partili Mehmet Muş, “Uzatılacak diye biliyorum ama teyit etmeye çalışıyorum” bilgisini verdi. Muş, başka bir soru üzerine de, “ Süre uzatımıyla alakalı... Bu, yürütmenin bir konusu. Bakanı aradım, dönüş yapacak bana, uzatıp uzatmayacak mısınız meselesine bir cevap isteyeceğim kendisinden. Fakat burada, dediğiniz gibi, yıl sonu geldi, dolayısıyla bakanlığın burada bir tasarruf kullanması gerekiyor ki vatandaşlar bundan faydalanabilsin, makul bir süre” ifadelerini kullandı.

"Taksitlendirme için çalışılıyor"

MHP’li Mustafa Kalaycı ise, imar barışı uygulamasında taksitlendirme yapılıp yapılmayacağını sordu. Muş bu soruya da, “Bakanlık bu konuda çalışıyor diye biliyorum” yanıtını verdi.

"19 milyon lira iade edilecek"

Birinci ve ikinci köprüden geçmesi yasak olan araçlara kesilen cezaların silinmesi ve tahsil edilen cezaların iade edilmesi düzenlemesi konusunda da komisyona bilgi verildi. Muş, “26 bin 744 adet tebligatın ödemesi yapılmış, 19 milyon 922 bin lira tahsilat yapılmış, bu da iade edilecek” diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İmar Barışı, Süre, AK Parti