Beykoz'da emekli personele vefa geleneği sürüyor

  • Güncelleme: 11.05.2018 18:01
  • Okunma: 6197 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesine uzun yıllar hizmet eden ve emekliye ayrılan personeller için düzenlenen veda yemeği bu yıl 9. kez düzenlendi.
Beykoz'da emekli personele vefa geleneği sürüyor

Programda Beykoz’a yıllarca birlikte hizmet eden eski arkadaşlar buluştu, hasret giderdi.

Beykoz Belediyesi Yemekhanesinde yapılan etkinliğe AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, birim müdürleri, sendika temsilcileri ve emekliye ayrılan personeller katıldı.

1984 yılından bu yana kurumda çalışan ve emekliye ayrılan belediye personelinin ağırlandığı vefa yemeğinde eski dostlar, bu yıl da bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.  

 “Belediye çalışanları devleti için her türlü gayreti gösterir”

Belediyeye emeği geçen personeli hatırlamanın kendileri için vefa borcu olduğunu ifade eden Başkan Çelikbilek, yaptığı konuşmasında “9. buluşmamızda öncelikle yaklaşmakta olan ramazan ayınızı kutluyorum. Beykozlular, 15 Temmuz’da da görüldüğü gibi vatan söz konusu olunca vücudunu siper eder direnir. Belediye çalışanları devleti için her türlü gayreti gösterir. Beykoz’daki insanlar sıradan insanlar değil. Bu yüzden o gün orada şehit olan kardeşlerimi anmadan geçemeyeceğim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Bu topraklara kimse dokunamayacaktır. Bu arada görevde bulunduğum sürede hiçbir işçi kardeşimin bireysel olarak hakkını yediğimi düşünmüyorum. Eğer olduğunu düşünüyorsanız hakkınızı helal ediniz. Seneye tekrar bir araya gelmek üzere diyor, davetimize katıldığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

“Bu buluşmaya vesile olan Başkanımıza teşekkür ediyorum”

Sendika Temsilcisi DİSK 2 nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş ise yılların emekçileriyle hatırlanmaktan ve biraraya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını kaydederek, buluşmaya vesile olan Başkan Çelikbilek’e teşekkür etti.

Belediyeye emek vermiş eski personellerin hatırlanmasının ve uzun yıllar sonra buluşturulmasının önemli bir hizmet olduğunu belirten Bem-bir-sen İşyeri Baştemsilcisi Sercan Köseoğlu da, Başkan Çelikbilek ve ekibine teşekkür etti.

Geceye katılan emekli personellerde duygularını ifade ederek, programı düzenleyen Başkan Çelikbilek ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

Yemek sonunda yeni emekli personellere Belediye tarafından hazırlanan plaketler takdim edildi. Tüm katılımcılara da hediye verildi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz