Beykoz'da elektrik kesintileri (17 Eylül 2020)

  • Güncelleme: 16.09.2020 18:36
  • Okunma: 4391 kez
  • Yorum: 0
AYEDAŞ'ın yayınladığı duyuruya göre Beykoz'un bazı mahallelerinde, 17 Eylül günü elektrik kesintileri yaşanacak.
Beykoz'da elektrik kesintileri (17 Eylül 2020)

Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.'den yapışan duyuruya göre Beykoz Kavacık, Çubuklu, Kanlıca ve Anadolu Hisarı Mahallelerinde yaşanacak elektrik kesintileri aşağıdaki sokaklarda ve saatlerde yaşanacak.

Duyuruya göre 17 Eylül Perşembe günü Beykoz Kavacık Mahallesi sabah 09.30 ile öğlen 13.30 saatleri arasında Seval, Yöre, Adagüzeli 1, Akarca, Mahmureler, Otağtepe, Pembe Hanım, Nehir ve Perçemli Kız sokaklarında elektrik kesintisi meydana gelecek.

Yine Çubuklu Mahallesinde 14.30 ile akşam 17.30 saatleri arasında Kireçocağı ve Nazım Tur sokağında elektrik kesilecek.

Kanlıca Mahallesinde 11.00-16.00 saatleri arasında Selbastı, Yaşar Alboran Çıkmazı, Yavru Çıkmazı, Dere, Hacı Muhittin, Halepli Çeşmesi, Halide Edip Adıvar, Barış Manço, İbrahim Paşa, Fikirtepe Çıkmazı, Fıstıklı Yokuşu, Akçer Çıkmazı, Kafadar, Kanlıca Çeşmesi Çıkmazı, Kasap Ahmet, Mihrabat, Mescit, Niyazi Bey, Mukabeleci ve Ressam Ahmet Çıkmazına enerji akışı sağlanamayacak. 

Aynı saatlerde Anadoluhisarı Mahallesinde Körfes Sokağında elektrik kesintisi yapılacak.

Yapılacak elektrik kesintilerinin planlı kesintiler kapsamında yapıldığı, belirli saat dilimlerinde sağanak yağmurun da etkisiyle vatandaşların evlerindeki elektrikli cihazların fişlerinin prizlere takılı olmaması gerektiği söylendi.

Ayedaş, operasyonel iş süreçlerine bağlı olarak planlı kesintilerdeki başlangıç ve bitiş saatlerinde sapmalar meydana gelebileceğini bildirdi. Elektrik kesintisi bilgisi aldıktan sonra evinizde ya da işyerinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz pratik bilgiler, elektrikli aletlerinizi korur. UPS kullanıyorsanız akülerin şarjlı olduğundan emin olun.​

Jeneratörünüz var ise yağ seviyesi ve su seviyesini kontrol edin. Buzdolabınızda bozulabilecek ürünlerinizi kesinti öncesinde tüketmeye çalışın. Kesinti süresince elektronik cihazlarınızı fişten çekin. ​​

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz