Beykoz'da elektrik kesintileri (14 Temmuz 2020)

  • Güncelleme: 13.07.2020 17:36
  • Okunma: 4623 kez
  • Yorum: 0
Yapılan duyuruya göre Beykoz'un 6 mahallesinde 14 Temmuz günü belirli saatlerde elektrik kesintisi yapılacak.
Beykoz'da elektrik kesintileri (14 Temmuz 2020)

Beykoz Göksu, Yenimahalle, İshaklı, Baklacı, Çiftlik ve Acarlar Mahallelerinde yaşanacak elektrik kesintileri aşağıdaki sokaklarda ve saatlerde uygulanacak.

Duyuruya göre 14 Temmuz Salı günü Beykoz'un Acarlar Mahallesi sabah 09.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında 22, 24, 28, 36, 41 ve 48. sokaklarında elektrik kesintisi meydana gelecek.

Aynı gün sabah 09.00 ile akşam 15.00 saatleri arasında Yenimahalle Mahallesi Beylerbeyi Çıkmazı, Kuruçeşme Çıkmazı, Sırım Çıkmazı, Ali Bostan, Arkboyu ve Zelal Çıkmazına, öte yandan Göksu Mahallesinde Baruthane ve Nişanlı Sokaklarına da enerji akışı sağlanamayacak. 

Saat 09.30-11.00 arasında İshaklı Mahallesi'nde Taşkaldırım Çıkmazı ile Trabzon Sokaklarına elektrik akışı, planlı bakım ve onarım çalışmaları kapsamında sağlanamayacak.

Yine 14 Temmuz günü 09.30-14.30 saatleri arasında Baklacı Mahallesi Kaçkar, Tepecik Çıkmazı, Toros, Bal, Böğürtlen, Akgümüş, Yürek, Osmangazi, Amaç Çıkmazı, Fatih, Kar, Vaha Çıkmazı ve Güllük Çıkmazı ile Çitilik Mahallesi Diyar Çıkmazına elektrik kesintisi uygulanacak.

Yapılacak elektrik kesintilerinin planlı kesintiler kapsamında yapıldığı, belirli saat dilimlerinde sağanak yağmurun da etkisiyle vatandaşların evlerindeki elektrikli cihazların fişlerinin prizlere takılı olmaması gerektiği söylendi.

Ayedaş, operasyonel iş süreçlerine bağlı olarak planlı kesintilerdeki başlangıç ve bitiş saatlerinde sapmalar meydana gelebileceğini bildirdi.

Elektrik kesintisi bilgisi aldıktan sonra evinizde ya da işyerinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz pratik bilgiler, elektrikli aletlerinizi korur.

UPS kullanıyorsanız akülerin şarjlı olduğundan emin olunuz.​

Jeneratörünüz var ise yağ seviyesi ve su seviyesini kontrol ediniz. Buzdolabınızda bozulabilecek ürünlerinizi kesinti öncesinde tüketmeye çalışınız. Kesinti süresince elektronik cihazlarınızı fişten çekiniz. ​​

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Elektrik, Kesinti