Beykoz'da elektrik kesintileri (11 Ağustos 2020)

  • Güncelleme: 12.08.2020 19:10
  • Okunma: 4921 kez
  • Yorum: 0
AYEDAŞ'ın duyurusuna göre Beykoz'un bazı mahallelerinde, 11 Ağustos'ta enerji kesintileri yapılacak.
Beykoz'da elektrik kesintileri (11 Ağustos 2020)

Duyuruya göre Beykoz Alibahadır ve Mahmutşevketpaşa Mahallelerinde yaşanacak elektrik kesintileri aşağıdaki sokaklarda ve saatlerde yaşanacak.

Duyuruya göre 11 Ağustos Cuma günü Beykoz'un Alibahadır Mahallesi sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında  Boztepe, Büşra, Alucra Çıkmazı, Acıgöl Çıkmazı, Keramet Çıkmazı, Suzan Çıkmazı, Yüzbaşı Osman Nuri Bey, Ali Bahadır, Çayırlar, Gemlik Çıkmazı, Ordu, Menemen, Selçuklu, Riva ve Çıldır sokaklarında elektrik kesintisi meydana gelecek.

Mahmutşevketpaşa Mahallesinde 09.00 ile 17.00 saatleri arasında Dinç, Kibrit Çıkmazı, Prof. Dr. Aziz Sancar, Bizegider Çıkmazı, Cihet Çıkmazı, Ekol, Harman Çıkmazı, Fıkra, Güngören, Fincan Çıkmazı, Mahmutşevketpaşa, Fuar Çıkmazı, Murat Dere Yolu, Hicap, Akat, Ekrem Değirmenler Çıkmazı, Kerim, Şuh, Endamlı, Fiyaka, Filika, Kırancık Çıkmazı, Kışlatarlası, Maşatlık, Cerrah, Dakik, Mukaddes, Kuşadası ve Derecik Çıkmazına enerji akışı sağlanamayacak. 

Yapılacak elektrik kesintilerinin planlı kesintiler kapsamında yapıldığı, belirli saat dilimlerinde sağanak yağmurun da etkisiyle vatandaşların evlerindeki elektrikli cihazların fişlerinin prizlere takılı olmaması gerektiği söylendi.

Ayedaş, operasyonel iş süreçlerine bağlı olarak planlı kesintilerdeki başlangıç ve bitiş saatlerinde sapmalar meydana gelebileceğini bildirdi. Elektrik kesintisi bilgisi aldıktan sonra evinizde ya da işyerinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz pratik bilgiler, elektrikli aletlerinizi korur. UPS kullanıyorsanız akülerin şarjlı olduğundan emin olunuz.​

Jeneratörünüz var ise yağ seviyesi ve su seviyesini kontrol ediniz. Buzdolabınızda bozulabilecek ürünlerinizi kesinti öncesinde tüketmeye çalışınız. Kesinti süresince elektronik cihazlarınızı fişten çekiniz. ​​

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz