Beykoz'da Ekim ayı dolu dolu geçecek

  • 0
  • 8797

Beykoz Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kültür hizmetleri, okulların açılması ve sonbaharın gelmesiyle hareketlendi.

İlçe halkına farklı konular ve başlıklar altında hazırlanan sohbetlerle ulaşan Beykoz Belediyesi, sosyal konularda Beykozluyu bilinçlendirmek adına ünlü isimleri Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde ağırlıyor. Beykoz Belediyesi'ne bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, birim sorumlusu ve Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ile Müdür Adem Çalışkan öncülüğünde Ekim ayı etkinlikleri için Beykoz Halkını şu programlara davet ediyor:

10 Ekim Cuma, Saat: 19.30

"Mesnevi Sohbetleri"

Mesleki yaşamı boyunca yüzden fazla ilmî makale ve ansiklopedi maddesi kaleme alan, yaklaşık 40 yıl resmî hizmet verdikten sonra 2001 yılında emekli olan Profesör Emin Işık, aşkı meşk ederek, tasavvufun özüne dair anlatımlarda bulunuyor.

                                            

14 Ekim Salı, Saat: 14.00

"Türk Futbolu Nereye Gidiyor?"

Türkiye'de spor denilince akla ilk gelen dal olan futbol, Beykoz'da eğrisi ve doğrusuyla masaya yatırılıyor. Futbolda pek çok tarihi maçın spikerliği; TGRT, Star TV, Kanal D ve Kanal 6 gibi ulusal kanallarda da program sunuculuğu yapan ve halen Beyaz TV’de çalışmalarını sürdüren Ertem Şener, konuk olduğu Beykoz'da Abdülkadir Durmaz ve ilçedeki sporseverlerle söyleşiyor.

 

14 Ekim Salı, Saat: 19.30

"Yavuz Sultan Selim 10 Ekim 1520’de doğdu"

Osmanlı İmparatorluğu hakkında pek çok araştırma içerisine giren ve 'Osmanlı İmparatorluğunda Askeri İsyan ve Darbeler' gibi 'Sorularla Osmanlı İmparatorluğu' gibi 20'den fazla eseri tarihseverlerle buluşturan Erhan Afyoncu, bilgilerini ve düşündüklerini ilçe halkıyla paylaşıyor. Tarihçi yazar olmasının yanısıra akademisyen, televizyon programcısı ve köşe yazarlığı da yapan Erhan Afyoncu, tarihsever Beykozluları 14 Ekim akşamı Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde bekliyor.

15 Ekim 2014, Saat: 19.30

"Mesnevi Sohbetleri"

Profesör Emin Işık, 5 gün önce gerçekleştirdiği sohbeti bir adım öteye götürüyor ve bu kez interaktif söyleşiye yönelerek, Beykozluların sorularını yanıtlıyor. Tasavvuf dünyasının mistik havasını soluyan Beykozlular ise kutsal sözlerin nasıl olup da böylesi mükemmel bir ahenkle ardı ardına sıralandığını hayret ve hayranlıkla izliyor. Beykozlular soruyor, Emin Işık ise tecrübeleriyle ve 40 yıllık birikimiyle yanıt veriyor.

 

24 Ekim 2014, Saat: 14.00

"Eli Dursa Ayağı Mı Durmuyor"

Uzman Aslı Karaağaç, çocuk psikolojisi hakkında ailelere eğitim bilgileri veriyor. Teknolojinin verdiği zararlardan çocuklarını kaçırmak ancak bilimsel gelişmelerden de haberdar olarak, evlâtlarına daha iyi bir eğitim vermek isteyen aileler, Aslı Karaağaç'tan 'eğitimin şifrelerini' ediniyor. Aslı Karaağaç, geleceğin sahibi Beykozlu çocukları, anne ve babaların daha iyi yetiştirebilmesi adına, umudun ve güvenin kapısını ardına kadar açıyor.

30 Ekim 2014, Saat: 19.30

“Osmanlı Kalbe Düşünce…”

Araştırmacı ve tarihçi Talha Uğurluer, Cihan Yıldız ve Serdar Tuncer'i yanına alıyor, Beykozluları Osmanlı İmparatorluğu'na götürüyor. Tarihin tozlu sayfalarında kalmış pek çok çarpıcı anı fotoğraflayan araştırmacılar Beykozlulara, kolay kolay unutamayacakları bir tarihi geziyi vaat ediyor. Edebiyattan sanata, alışkanlıklardan örf ve âdetlere kadar Osmanlı'ya dair pek çok motif, Talha Uğruluer'in yanı sıra Cihan Yıldız ve Serdar Tuncer'in hafızalarından ayrılarak, Beykozluların anılarına nakış nakış işleniyor.

Haber Merkezi

Beykoz'da zaman 'öyle bir geçmiş' ki...
Önceki Beykoz'da zaman 'öyle bir geçmiş' ki...
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı