Yaşam

Beykoz’da Ebabil Kuşu bulundu

Beykoz’da Ebabil Kuşu bulundu
19.07.2018 19:18
| | |
16983

Video galeri

Beykoz’un Göksu Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, bahçelerinde buldukları kuşun Ebabil Kuşu olduğunu öğrenince gözlerine inanamadı.

Türkiye genelinde pek fazla bulunmayan, ömrünün tamamını neredeyse uçarak geçiren Ebabil Kuşları yerde çok nadir görülüyor.

Esin Zeybekoğlu isimli vatandaş sabah saatlerinde evinin balkonunda hareketsiz biçimde duran kuşu alarak, Göksu Evleri içerisindeki veteriner kliniğine getirdi.

Klinikte yapılan incelemeler sonrasında Zeybekoğlu’nun bulduğu kuşun Ebabil Kuşu olduğu, uzun süre uçtuktan sonra evin balkonuna düştüğü, herhangi bir sağlık sıkıntısının bulunmadığı belirlendi.

Zeybekoğlu, kuşu bulduktan sonra sıcak hava nedeniyle inmiş olabileceğini düşünerek su içirdiğini, kendisinin bir de hekimin görmesinin iyi olacağını düşünerek veterinere getirdiğini anlattı.

Zeybekoğlu, “Evimin balkonunda kuşun hareketsiz olduğunu görünce çok şaşırdık. Hemen bulunduğumu site içerisindeki klinikte bakımını tedavisini yaptırdık. Çok şükür bir sıkıntısı yok. İlgili yerlere de böyle bir kuş bulduğumuza dair bildirimleri de yaptık. Tabii Ebabil Kuşu olduğunu öğrendiğimizde daha da şaşırdık. Şimdi kuşa evimizde biz bakıyoruz” dedi.

Klinik yetkilisi Eren Molulu ise uzun süre uçan Ebabil kuşlarının bir süre sonra yorgunluktan düştüklerini ve tekrar havalanma ihtimallerinin zayıf olduğunu söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Ebabil Kuşu, Göksu Mahallesi, Esin Zeybekoğlu

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"