Beykoz'da duyulan aslan sesi Türkiye gündemine oturdu

  • 0
  • 14332
Beykoz'da duyulan aslan sesi Türkiye gündemine oturdu
Beykoz'da duyulan aslan sesi Türkiye gündemine oturdu
Beykoz'da duyulan aslan sesi Türkiye gündemine oturdu

Beykoz'da ormanlık alandan aslan kükremesi sesi geldiğine yönelik yapılan ihbar üzerine ekipler harekete geçti.

Beykoz Görele Mahallesinde ikamet eden Cengiz Şıklaroğlu'nun evinden gelen aslan sesi Türkiye gündemine oturdu.

Ormandan aslan sesi geldiğine dair bir kadının ihbarda bulunması üzerine bölgeye giden ekipler, sesin ormandan değil, Cengiz Şıklaroğlu'nun evinden geldiğini tespit etti. Beykoz Belediyesi Veteriner ekipleri, Çengiz Şıklaroğlu, (Çerkez Cengiz'in) Görele Mahallesindeki evine giderek yapmış oldukları inceleme sonucunda ihbarın asılsız olduğunu belirledi. Beykoz Belediyesi ekipleri cengiz :ıklaroğlu'nun evinde incelemelerde bulundu. Beykoz Belediyesi Veteriner Hekimi Turgut Özdemir'in başındaki ekip Şıklaroğlu'nun aslanlarının yerinde olduğunu ve sesin ormandan değil, evden geldiğini belirledi.

Bakanlıktan izinli B sınıfı hayvanat bahçesi ruhsatı bulunan Çerkez Cengiz'in evinde bulunan bir dişi bir erkek olmak üzere iki aslan çiftleşme dönemleri olduğu için birbirlerine kur yaptıkları kaydedildi.

Dün akşam saat 23.00 sularında yaşanan olayda, haberlerde konu olduğu gibi aslan sesinin ormandan değil, Çerkez Cengiz'in evinden geldiği anlaşıldı.

Öte yandan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden konuya ilişkin bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

4 Temmuz 2023 akşamı gelen ihbar kapsamında, Beykoz ilçesinde Görele Mahallesi Polonez Yolu Sokak No:50/2 adresinde faaliyet gösteren “Beykoz Hayvanat Bahçesi” isimli 18.04.2018 tarihli ruhsata sahip olan hayvanat bahçesinde bulunan aslanın ormana kaçtığı ihbarı üzerinde Beykoz Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ile Emniyet Birimleri olay yerine gitmiş olup, aslanın bulunduğu kafeste olduğu, herhangi bir kaçma durumunun söz konusu olmadığı bilgisi alınmıştır.

Söz konusu hayvanat bahçesinin ruhsat yenilenmesi için Müdürlüğümüze başvurusu bulunmakta olup denetim komisyonu tarafından başvuru evrakları değerlendirme aşamasındadır.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü

Haber Merkezi

Beykoz liselerinin taban puanları belli oldu 2023
Önceki Beykoz liselerinin taban puanları belli oldu 2023
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz