Beykoz'da duygu yüklü bir Kongre vardı

  • 27.12.2015 22:10
  • Güncelleme: 12.03.2020 11:24
  • Okunma: 11455 kez
  • Yorum: 0
Kastamonu ili Bozkurt ilçesi Görentaş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Kongresi'ni yalnızca Dost Beykoz takip etti.
Beykoz'da duygu yüklü bir Kongre vardı

Kastamonu ili Bozkurt ilçesi Görentaş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Kongresi'ni yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Özellikle her yıl düzenlediği Kestane Şenliği etkinliğiyle sesini duyuran Görentaş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, 10. Kongresi'ni Çukurçayır'daki Dernek Binası'nda gerçekleştirdi. Aynı zamanda Beykoz Belediye Meclisi'nin AK Partili Üyesi olan Engin Yıldız'ın Başkanı olduğu Derneğin Kongresi'nde bu yıl da geleneklere uyuldu ve Beykoz protokolünden herhangi bir kişi davet edilmedi.

Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık'ın Divan Başkanlığı'na seçildiği Kongre'de konuşan Başkan Engin Yıldız, oldukça duygu yüklü bir konuşma yaptı. Kendisinden önce Başkanlık koltuğunda oturan Mustafa Demiröz'ün koltuğu devrettikten sonra da maddi ve manevi büyük katkılar verdiğinin altını çizen Başkan Engin Yıldız, "Ben de yerimi bıraktığım Erol Yılmaz kardeşime her türlü desteği vermeye çalışacağım. Bu yıl Başkanlığı bırakıyorum ve artık koltuklarımızı gençlere devretmek zamanımızın geldiğine inanıyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin" şeklinde konuştu. Zaman zaman duygularına hâkim olamayan ve gözleri dolan Başkan Engin Yıldız'ın konuşmasını salonu dolduran çok sayıda Kastamonulu hemşerisi, yürekten alkışladı. Bu arada Kongre'nin gerçekleştirildiği sırada Kastamonuluların yanında yalnızca Dost Beykoz vardı.

‘Kongre’yi izlemek için hemşerileri, Kastamonu’dan kalkıp Beykoz’a geldi’

Çukurçayır'da bulunan Dernek binasında 10. Olağan Kongresi'ni gerçekleştiren Görentaş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'ne çok sayıda Kastamonulu destek verdi. Kastamonu ili Bozkurt ilçesi Görentaş Köyü'nün Muhtarı Mehmet Turan'ın da izlediği Kongre'ye kardeş köy dernekleri olan Günvakti Köyü Dernek Başkanı Salim Karagöz ve Yakaören (İlişi) Köyü Dernek Başkanı Murat Değirmenci de katıldı ve hemşerilerine destek verdi.

Öte yandan Görentaş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Yeni Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu:

Yönetim Asil

1. Erol Yılmaz

2. Halil Günay

3. Mustafa Sandıkçıoğlu

4. Alaettin Kartal

5. Ali Yıldız

6. Faik Demirörs

7. Salim Sandıkçı

8. Erdoğan Demirörs

9. Ümit Çelik

Denetleme Asil

1. Mustafa Demirörs

2. Hamdi Çankaya

3. Engin Sucuoğlu

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz