Güncel

Beykoz’da duvarlar ayakta duramıyor

Beykoz’da duvarlar ayakta duramıyor
28.02.2019 20:57
| | |
8777

Video galeri

Yaklaşık 3 hafta önce Beykoz Kaymakamlığı’nın otopark duvarının çökmesi, ardından Rüzgarlıbahçe şimdi de Kanlıca’da duvar yıkıldı.

Beykoz’da neredeyse her hafta bir yer çöküyor. Yaklaşık 3 hafta önce Beykoz kaymakamlık binasının otopark duvarı yıkılmış, İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ait 3 araç duvarın altında kalmıştı.

Önceki hafta ise Rüzgarlıbahçe Mahallesi’nde yol çökmüş bir gecekonduyu kullanılamaz hale getirmişti. Yine aynı bölgede yaşanan toprak kayması sonucu bir binaya oturulama raporu verilerek, Beykoz Belediyesi ekiplerince mühürlenmişti.

Bugün ise Beykoz Kanlıca Mahallesi’nde yine yağmur ve kar sularının neden olduğu bir çökme yaşandı.

Olay, Kanlıca Mahallesi'nde meydana geldi. Yoğun yağış sonrası istinat duvarında çökme meydana geldi. Çökme nedeniyle taşlar ve toprak yola düştü. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek çevredeki vatandaşları uzaklaştırdı. Çökme sonucunda aydınlatma direği de devrilerek yola düştü. Patlayan su borusu, İSKİ ekipleri tarafından kesildi. Yola dökülen taş ve toprak nedeniyle trafikte aksama yaşandı. Trafik ekipleri çökmenin meydana geldiği noktada trafiği tek şeritten kontrollü bir şekilde vermeye çalıştı.

Ekiplerin saatlerce süren çalışması sonucu bölgede hayat normale döndü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Gündem Haber, Kanlıca, Duvar

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"