Talip ERCAN
  • 01/01/1970 Son günceleme: 05/11/2010 23:11
  • 12.653

Beykozspor’da değişen bir şey yok… Yaklaşık 3-4 aydır sürekli uyardık, sürekli camianın dikkatini durumun vahim olduğuna inandırmaya çalıştık.

Zeki Aksu Başkanlığı ne bırakıyor, ne de bırakmaya niyetli görünüyor. Genç kadrosu ise ikinci galibiyetini hem de deplasmanda alarak mesaj üstüne mesaj vermeye devam ediyor ,ancak hatlar o kadar kopuk ki adeta, Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor, lütfen daha sonra deneyiniz… Cevabı dönüyor kendilerine. Alkışın en büyüğü onlara. Ve birde bu sezon hiçbir karşılaşmada takımı yalnız bırakmayan Boğazın Yargıçlarına…İzmir’de, Yozgat’ta, Kahramanmaraş’ta hiç yalnız bırakmadılar, pankartlarını astılar, tezahüratları ile binleri susturdular. Allah onlardan razı olsun, Beykoz onların da çabası ile yaşamaya devam ediyor.

Beykoz için fazlaca yazmaya gerek yok zaten bir şeylerin de düzeleceği görünmüyor. Haa, Belediye Başkanımız der ki, Gidin çağırın Aksu’yu bana bir görüşelim hesapları bir ortaya dökelim, yanlışlıklar olmuşsa da bunu kamuoyuna tereddütsüz açıklayalım.Yeni bir yapılanmaya gidelim. İşte o zaman belki kurtarabiliriz asırlık çınarı. Başka türlü toplantı üzerine toplantılar yapılsa neye yarar demek istiyorum.

GELELİM AMATÖR TAKIMLARIMIZA

Bu sayımızda aslında tamamen Beykoz amatör lig takımlarına değinmeyi düşünüyor idim de Beykozspor’a da bir paragraf açmadan duramadık. Evet, Beykoz Amatör Lig takımlarının müsabakalarını elimizden geldiğince takip etmeye çalışıyoruz. Bu zamana değin hiç bu kadar ilgi görememiş, yerel gazete sayfalarında ve web sitelerinde bu kadar çok haberi çıkmamıştı. Tabii ki sevinmekteler, maçlardan kadrolar, yıldızlamalar, ayrıntılar yerimiz yettiğince yayınlanmakta. Bu arada o kadar maç varken hepsine yetişmek de mümkün olmuyor. İşte burada bizim gönüllüler devreye girmekte, maçların ardından GSM mesajları, Facebook, MSN vasıtaları ile kadrolar ayrıntılar bana iletilmekte. Bu arkadaşlara gönül dolusu teşekkürler. Öte yandan bizim kulüpten neden haber yok diyen kardeşlerimiz de olmakta ki onlara verecek cevabım beni aramaları, mesajlarını iletmeleri. Ben haftada en fazla 4-5 maçı izleyebiliyorum. Ortalama 20-25 karşılaşmada 4 maç.

Şu ana kadar Paşabahçe, A.Hisarı İdmanyurdu, Çubukluspor , Kavacıkspor, Tokatköyspor , Mesudiyespor, Gümüşsuyuspor gibi takımlarımızın maçlarını izlemek nasip oldu. Birbirinden güzel maçlar da izledim, vasatı bile aşmayan maçlarda. Ancak yüreklerinde amatör futbolcu olmanın gereğini yerine getirme azmi ve karalılığı da vardı. Bazı amatör takım futbolcuları çalıştıkları işyerlerinden izin alamadıkları için maçlara çıkamayıp takımlarını yalnız bırakmak zorunda da kalmakta. Bir konu biraz canımı sıkıyor, bazı antrenör arkadaşlar takımlarındaki genç oyunculara maç esnasında aşırı yüklenmekte, fazlaca eleştirel cümleler sarf etmekte, lütfen biraz daha sesin ayarını düşürelim diyorum.

YAPIN ARTIK ŞU ÇAMURLU SAHALARI SUNİ ÇİM

Bu arada Beykoz Amatör Lig takımlarından mücadelelerini suni çim sahada oynayanlar keyifli maçlar çıkarırken, toprak sahada oynama zorunda kalanlardan ise sürekli mesajlar gelmekte. Beykoz Belediyesinden kendi sahalarının da kurtarılmasını talep etmekteler. Kavacık , Çavuşbaşı ve kış mevsiminde çekilmez bir hal alan Ortaçeşme sahasının Suni çimle kaplanması için yoğun mesajlar gelmekte. Benden iletmesi, her halde Beykoz Belediyesinin ilgili birimleri bu gazete satırlarını okurken gerekli notları da Başkan Yücel Çelikbilek’e iletmektelerdir. Bu konuda bizde sıkıntı yaşamıyor değiliz, ayağımızda bot varken çamura girdiğimiz, saha kenarından resim çekmek istediğimiz de dönüşte ayakkabımızdaki ağırlık bulaşan çamurlar ile iki katını geçmekte.

Yazarın Yazıları