Beykoz’da dünya yürüyüş günü etkinliği düzenlendi

  • Güncelleme: 03.10.2018 16:51
  • Okunma: 5949 kez
  • Yorum: 0
Her yıl 3-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği Beykoz’un Anadoluhisarı Ortaokulu’nun spor salonunda kutlandı.
Beykoz’da dünya yürüyüş günü etkinliği düzenlendi

Etkinliğe Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İlçe Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük katıldı. Etkinlik bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte başladı.

Öğrenciler spor salonuna ellerinde  "Bir gün değil. Her gün yürü, budur sağlığın formülü", "Günde 10.000 adım atın." "Harekete devam et, obeziteye veda et." ve "Şişmanlık kaderiniz değil." Yazılı sloganları ile giriş yaptı.

Öğrencilerin katılımı ile birlikte İlçe Eğitim Müdürü Kazım Bozbay konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı.  

"Tecrübeler insanlara bazı şeyler kazandırıyor"

Bozbay öğrencilere şunları dedi:

"İnsanoğlu dünyada mutlu yaşamak ister. Sağlıklı yaşamak ister. Sağlıklı olmanın da en önemli şartlarından bir tanesi spor yapmaktır. Sporun en basiti, en kolayı yürüyüş yapmaktır. Sağlıklı olabilmenin, sağlıklı kalabilmenin, en önemli şartı spor yapmaktır. Hiç birimiz aile bireylerimizi erken yaşta kaybetmeyi istemeyiz. Ama görüyoruz ki Türk toplumu giderayak çok erken yaşta hayata veda ediyor. Bunarın başında da kalp sağlığı geliyor. Tecrübeler insanlara bazı şeyler kazandırıyor. Sizler bu olumsuzlukları yaşamadan, onları spora davet edin. Onlar ile birlikte yürüyün" dedi.

Bozbay’ın konuşmasının hemen ardından öğretmenlerin, öğrenciler için hazırlamış olduğu Köşe kapmaca, balon patlatma ve ip çekme oyunları oynandı.

Kazanan öğrencilere hediyelerini İlçe Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük takdim etti.

Etkinlik sonu ise öğrencilere su ve protein bakımından zengin olan yeşil elma dağıtıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz