Güncel

Beykoz'da drift pisti istiyorlar

Beykoz'da drift pisti istiyorlar
28.06.2015 19:56
| | |
26407

Video galeri

Dedeoğlu Parkı'na yapılacak olan Drift Psiti Projesi, Beykoz Belediyesi yetkililerinin masasında onay bekliyor.

Geçtiğimiz aylarda Dost Beykoz, Beykoz Belediye binası önünde kaykay yapan gençleri manşetine taşımış ve Beykozlu gençlerin kaykay yapabilecekleri bir 'Skatepark' istediğini gündeme getirmişti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise haberin gündeme gelmesinden kısa bir süre sonra Beykoz'da da tıpkı Pendik, Maltepe ve Sultanbeyli'de olduğu gibi bir kaykay parkı yapılacağının müjdesini vermişti.

Bugün ise Dost Beykoz, Belediye'nin Dedeoğlu Parkı'nda bir RC Drift Parkı inşa etmek için kolları sıvadığını öğrendi. Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan Beykoz RC Drift Grubu Lideri Abdulkadir Suiçmez, yakın zamanda 5-6 metrekarelik bir alana sahip olabileceklerini kaydederek, "Beykoz Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek'e güveniyoruz. Türkiye çapında başarılar elde etmiş Beykozlu gençlere destek vereceğinden eminiz" dedi.

Kavacık'ta bulunan ve Beykoz Belediyesi'nin sahibi olduğu bir binanın ön bahçesinde, RC Drift aşığı birkaç Beykozlu genç bir araya geldi. Güneşin altında sahibi oldukları arabalara hız yaptırıp kaydıran (drift atan) gençler, saatlerce gönüllerince eğlendi. Hep birlikte Dost Beykoz'a özel poz da veren Beykozlu gençler, elleriyle yere hazırladıkları sınırların arasından, sahibi oldukları motorlu araçları geçirdi. Abdülkadir Suiçmez'in Lideri olduğu grupta, Süleyman Uygun, Can İşgören, Sebahattin Türkmen, Turan Atakan, Serdar Kılıç, Doğukan Beyaz, Mustafa Demirkat, Eren İşgören ve Halil Can Özbay adlı Beykoz gençler yer aldı. Beykoz'a konuk olarak gelen arkadaşlarıyla birlikte birkaç saat hoşça vakit geçiren gençlerden Doğukan Beyaz, Mersin ve Ankara'da gerçekleştirilen müsabakalarda kazandığı ödülleri gösterdi. Fırsat verilmesi ve Beykoz Belediyesi tarafından bir pist tahsis edilmesi durumunda, diğer Beykozlu gençlere de bu işi sevdireceğini anlatan Doğukan Beyaz, şöyle dedi:

Türkiye 1.’si Beykozlu Doğukan Beyaz: “Türkiye genelinde bu spora gönül verenleri Beykoz’umuzda ağırlamak istiyoruz!”

"Türkiye'de yeni başlayan bu akım bir spor olarak yapılmaya çalışılıyor. İlk olarak Japonya'da 1990'lı yıllarda dağlık ve virajlı yollardan hızla inmeye çalışan kişiler tarafından keşfedilen 'drift' aslında Türkçe'ye 'yanlama' olarak geçmiş ama orijinali olan drift daha çok kullanılmış. Buradaki RC ise Radyo Control sözcüklerinin ilk harfleri... Bu araçlarla, çizilen rotada ilerlemek ve bu sırada herhangi bir kazaya meydan vermeden arabayı kaydırarak, en kısa sürede bitiş noktasına ulaşmak, yaptığımız işin temelini oluşturuyor.

Ben daha önce Mersin'e gittim ve orada düzenlenen bir yarışmada 1.'lik kazandım. Beni orada çok iyi ağırladılar. Biz Beykoz'da kurduğumuz Beykoz RC Drift Grubu'yla ve Belediyenin de inşallah tahsis edeceği pistle, bu işi daha da iyi koşullarda yapmayı sürdürmek istiyoruz. Eğer her şey istediğimiz güzellikte ilerlerse, Türkiye genelinde bu spora ilgi duyan kişileri de Beykoz'umuzda ağırlamak istiyoruz. Bunun ayrıca turizm açısından ve ilçemizin tanınması açısından da büyük bir önemi olacağına inanıyoruz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Drfit, Pist, Beykoz RC Drift Grubu, Abdulkadir Suiçmez, RC Drift Parkı, Kavacık, Doğukan Beyaz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"