Beykoz'da dostluk sahalara yansıyor

  • 0
  • 6123
Beykoz'da dostluk sahalara yansıyor
Beykoz'da dostluk sahalara yansıyor
Beykoz'da dostluk sahalara yansıyor
Beykoz'da dostluk sahalara yansıyor
Beykoz'da dostluk sahalara yansıyor
Beykoz'da dostluk sahalara yansıyor

Beykoz’da gün geçmiyor ki, futbol sahalarında ilginç görüntülere tanıklık etmeyelim.

Her maçın her karşılaşmanın ayrı bir hikayesi, ayrı bir anısı var. Çubukluspor Tesisleri’nde oynanan bir maçtan bahsetmek istiyorum.

Oğlumun futbol okulu antrenmanı için Pazar sabah  08:30'da tesislere gittiğimde karlı zemine rağmen yaşları 45 ile 60 arasında değişen  bir grubun futbol oynadığını gördüm. Haber değeri taşıdığını düşünerek bir kaç kare fotoğraf aldım. Kolay mı 50 yaşlarında olacaksınız ve her Pazar sabahın sıcağında, soğuğunda, karlı havada hem de en az 18-20 kişi top  oynamaya gideceksiniz. Tüm oyuncuları takdir ettiğimi belirterek oyunculardan  Evren abiyle görüştüm."Evren abi sözlerine, “6-7 yıldır her Pazar futbol oynamak için saat 07:00'de halı sahaya geliyoruz” diyerek başladı.

“Saat 09:00 a kadar yaklaşık 2 saat top oynuyoruz. Yıllardır bu böyle devam ediyor. Aramızda pimapenci, diş doktoru, muhasebeci, mimar, eski futbolcu abilerimiz var. Pendik'ten, Ümraniye'den, Mecidiyeköy'den kısaca İstanbul'un bir çok noktasından gelen arkadaşlarımız, abilerimiz var. Hatta maç için  Bursa'dan gelen Süleyman isimli bir arkadaşımız bile oldu. Sadece Ramazan ayında akşamları oynuyoruz. Onun haricinde 11 ay  Pazar sabahı buradayız. Sadece 2 hafta önce çok kar yağdığında oynayamadık. Aramızda hiç bir zaman tartışma olmadı. Olmaz da dostça, kardeşçe, arkadaşça futbolumuzu oynuyoruz ve sahadan yine dostça ayrılıyoruz. Bu sahada doğum günü kutladığımızda oldu. Tatlı yediğimiz, karpuz kestiğimizde oldu. Biz bu oyunu arkadaşlığımızın, kardeşliğimizin pekişmesi için yapıyoruz. Herkesin de bu amaçla yapmasını istiyoruz. Her şeyin sahada kalmasını, dostluğun asla bozulmamasını diliyoruz. Tüm futbolseverleri de bu güzel oyunu oynamaya davet ediyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Biz de bu abilerimize birbirlerine ve  futbola olan saygıları için teşekkür ediyoruz.

Spor Servisi / Ümit Yılmaz

Beykoz Devlet Hastanesi'ne 'Özel' teşekkür
Önceki Beykoz Devlet Hastanesi'ne 'Özel' teşekkür
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz