Beykoz'da doğalgaz karşılama miktarını açıkladı

  • 0
  • 3959
Beykoz'da doğalgaz karşılama miktarını açıkladı
Beykoz'da doğalgaz karşılama miktarını açıkladı
Beykoz'da doğalgaz karşılama miktarını açıkladı
Beykoz'da doğalgaz karşılama miktarını açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığının düzenlediği programda doğalgaz sübvansiyon miktarını açıkladı.

AK Parti'nin başlatmış olduğu "Yüz yüze 100 gün" projesi kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bugün Beykoz'a geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği programla Mete Gazoz Okçular Tesisleri'nde partililer ve vatandaşlarla buluşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin yüzde 80'inin doğalgaz kullandığını söyledi.

Geçtiğimiz yıl Türkiye'nin 60 milyar metreküp doğalgaz kullandığını, bunun ithal yollarla karşılandığını ve dünya gündeminin ilk sırasında enerjinin bulunduğunu ifade eden Dönmez, "Yaklaşık 25-30 yıldır bu sektörün içindeyim. Fiyatları da piyasaları da yakından takip ederim. Böyle bir artışın yaşandığını ben hatırlamıyorum.

2 sene önce bin metreküp doğal gaz 150 dolardı. Şimdi yaklaşık 2 bin 500 dolar. İki hafta önce 3 bin 500 dolarlara kadar çıkmıştı." diye konuştu.

Enerji fiyatlarındaki artıştan vatandaşları korumak için bazı tedbirler aldıklarını söyleyen Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bunu ellerinden geldiğince sürdüreceklerini kaydetti.

Dönmez, şunları söyledi:

"Geçen yıl elektrik ve doğalgazda uyguladığımız sübvansiyon miktarı 100 milyar liraya ulaşmıştı. Bu yıl sadece doğal gazda ilk 6 aydaki sübvansiyon tutarımız 150 milyar lira oldu. Yaklaşık olarak, ilk 6 ayda kişi başı 1800 - 2 bin liralık bir katkı sağladık. 4 kişilik bir aile örneğinden ilk ayda 7-8 bin lirayı vatandaşımıza yansıtmadan kaynağında karşılamış olduk. İkinci yarı yılda da aynı şekilde devam edeceğiz."

Düzenlenen programa AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı. 

Haber Merkezi

Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan Beykoz'a tebrik mesajı
Önceki Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan Beykoz'a tebrik mesajı
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz