Beykoz'da doğalgaz borusu patladı paniğe neden oldu

  • 0
  • 14465
Beykoz'da doğalgaz borusu patladı paniğe neden oldu
Beykoz'da doğalgaz borusu patladı paniğe neden oldu
Beykoz'da doğalgaz borusu patladı paniğe neden oldu

Beykoz Merkez Mahallesinde devam eden meydan düzenlemeleri çalışmaları sırasında ilçeye gelen ana doğalgaz borusu patladı... Çok sayıda mahalleye doğalgaz verilemedi.

Beykoz Merkezi Mahallesinde devam eden meydan düzenleme çalışmaları sırasında İBB ekipleri ilçeye gelen ana doğalgaz borusunu kazı çalışmaları sırasında patlattı.

Çok sayıda mahalleye giden doğalgaz akışı durdurulurken, çevrede sigara ve ateş yakılmaması ve dükkanların bir süre kepenk kapatması istendi.

Trafik akışı durduruldu, itfaiye ve İGDAŞ ekipleri bölgede geniş çaplı çalışma yaptı.

İGDAŞ ekipleri uzak mahallelere doğalgaz akışını saat 21.00 sıralarında yeniden başlatırken, yakın çevrelerde ikamet eden vatandaşlar henüz doğalgaza kavuşabilmiş değil. Havanın soğuk olması vatandaşların tepkisini arttırırken, Dost Beykoz'un edindiği bilgiye göre bölgede doğalgaza ilişkin çalışmaların sabah saatlerine kadar devam edeceği, hali hazırda gaz verilmemiş ikametlerin de gece yarısından sonra almaya başlayacağı öğrenildi.

Vatandaşlar sosyal medyadan tepki gösterdi

İBB ekiplerinin Merkez Mahallesindeki meydan düzenleme çalışmaları sırasında doğalgaz borusunu patlatması nedeniyle çok sayıda vatandaş evlerinde ısınamazken, toplu taşıma araçlarının seferlerinde de büyük aksamalar meydana geldi.

Oluşan bu duruma vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden tepki gösterdi.

@degekisi: "İBB Beykoz’da doğalgaz borusunu patlatmış. Öğleden beri doğalgaz yok. Millet dondu resmen. Ekrem İmamoğlu, yakışmadı başkan."

@smustafa13: "Beykoz'daki felaketten ötürü kombi çalışmıyor, yemek de yapamıyoruz. Dışarıdan da söyleyemedim. Doğalgaz yok pişiremiyoruz dediler. Aileme Ümraniye'ye bıraktım. Sizinle Survivor şartlarında mücadele ediyoruz."

@tugbakarademir_: "5 senedir hiçbir icraati olmayıp seçime 2 ay kala koca Beykoz meydanını tarumar edip doğalgaz borusu patlatacak vizyonsuz personele iş veren büyükşehir belediye başkanına Ekrem İmamoğlu denir.."

@dry3428: "Burası Beykoz meydan!yazın 2-3 ay yolu komple kapattınız.Madem böyle bir çalışma yapılacaktı neden o zaman bunu da devreye sokmadınız! Şimdi seçim arefesi göz boyamaya çalışır gibi! Bugün gaz kaçağı olduğu için gazı kesmişler, evlerde yaşlılar,hastalar, çocuklar var!"

@rukiyeaydemir: "Aylardır bitiremedikleri altyapı-yol çalışmasının üzerine bir de doğalgaz borusunu patlattılar. Beykoz'da doğalgaz yok! Mart'ta kurtulacağız. O zamana kadar İstanbul'u patlatmazsanız"

Haber Merkezi

Sevginin gıdası izhardır
Önceki Sevginin gıdası izhardır
CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor
Sonraki CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz