Sağlık

Beykoz’da diş doktorlarından gece mesaisi

Beykoz’da diş doktorlarından gece mesaisi
14.06.2016 23:52
| | |
13285

Foto galeri Video galeri

Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ramazan ayı boyunca vatandaşlara iftar sonrası da hizmet veriyor.

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı olan Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, bu Ramazan'da Beykozlulara iftar sonrası da hizmet verecek. Kavacık'ta bulunan Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Diş Hekimi Fahri Sümer, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, Ramazan süresince gece saat 23.00'a kadar hizmet verdiklerini söyledi.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin çalışmalarından da söz eden Fahri Sümer, "Geçtiğimiz Mayıs ayında toplamda 8 binden fazla hastaya hizmet verdik ve yine toplamda 13 bin poliklinik hizmeti sağladık. Vatandaşlarımız özellikle dişleri ağrımadan önce Merkezimize gelirlerse, kendileri için çok daha iyi olur. Öte yandan çocuk bölümümüz de hizmete girdi ve Beykozlu vatandaşlarımızı, çocuklarının diş sağlığı kontrollerini yaptırmak üzere Merkezimize getirmelerini bekliyoruz" dedi.

Kavacık'ta bulunan Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ilçede önemli bir görevi üstleniyor ve çalışanları ise kurumu başarıyla temsil ediyor. Yaklaşık 40 yıldır Diş Hekimi olan Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Fahri Sümer, Dost Beykoz'a özel yaptığı açıklamada, ilçedeki vatandaşların diş sağlığına yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi. İstanbul'un tüm ilçelerinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bulunmadığına işaret eden Başhekim Fahri Sümer, Beykoz'daki kurumun çevre ilçedeki vatandaşlara da hizmet verdiğine işaret etti. Kurum içerisindeki sayısal verileri de gündeme getiren Diş Hekimi Fahri Sümer, şunları söyledi:

Başhekim Fahri Sümer: "Yılda en az 2 kez diş sağlığımızı kontrol ettirmeliyiz"

"Geçen Mayıs ayında toplamda 2 bin diş çekimi gerçekleştirildi. Yine toplamda vatandaşların dişlerine 5 binden fazla dolgu yapıldı. Kurumumuzda ihtiyaç sahibi vatandaşlara 400 protez yapılırken, toplamda 800 hastamıza da diş taşı temizliği hizmeti verildi. Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde 36'sı Doktor olmak üzere toplamda 100'ün üzerinde personel görev yapmakta...

Vatandaşlarımız genel olarak dişleri ağrımadan kurumumuza gelmiyorlar. Oysa ki, yılda en az 2 kez diş sağlığı konusunda hepimizin bir kontrolden geçmesi gerekiyor. Diş sağlığını tamamen kaybetmiş kişiler kurumumuza geldiğinde yine hizmet alıyorlar ancak bu şekilde olduğunda daha çok acı çekiyorlar. Üstelik dişteki çürük ve iltihaplanma, geri dönülmez bir şekilde ağız sağlığını etkilemiş olabiliyor."

Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde çocuklar için bir bölüm de açıldığına dikkat çeken Başhekim Fahri Sümer, konuyla ilgili olarak şöyle dedi:

Fahri Sümer: "Diş fırçalamayı alışkanlık haline getirmeliyiz"

"Bizim şu an çocuk bölümümüz de açıldı ve sizin aracılığınızla halkımıza, çocuklarının diş sağlığı konusundaki kontrollerini yaptırmak üzere kurumumuza getirebileceklerinin duyurusunu yapmak isterim. Çünkü diş sağlığı açısından dişlerin fırçalanması ve sonrasında da diş ipiyle temizlenmesi çok önemli... Bunun bir alışkanlık haline gelmesi ise şart. Çocuklarımız ise ileride büyük bir sorun yaşamamaları için ağız ve diş sağlıklarına dikkat etmeli... Dişlerimizi ve diş etlerimizi korumak zorundayız.

Dost Beykoz / Özel Haber

Anahtar Kelimeler: Beykoz Ağız ve Dış Sağlığı, Dr. Fahri Sümer

reklam
3 Yorum
Tayfur ÖZTÜRK23.06.2016 08:57:32

Ahmet bey sizi tanımıyorum,bu konuyu ne kadar biliyorsunuz onu da bilmiyorum.Bu haberin yapılış tarihinden önce bahsi geçen olay yaşanmıştır.Ben kimseci değilim,keşke siz de olmasaydınız.Ben sadece adilolamaya çalışan ve fikrini beyan eden birisiyim.Hainlik neye göre kim tarafından belirleniyor bilmem ama ama benim kimseyle işbirliğim yaoktur.O zaman bu olaya şahit olan ve bunu yazan diğer doktor ya da başkaları da hain oluyor öyle mi.Bence insanlara hakaret etmeden biraz araştırın.İsterseniz oturup bu konuyu bereber konuşabiliriz....

Adem Güler22.06.2016 17:11:01

Tayfur Bey dikkat ediyorsanız, bu haberin yazılışı tarihi, sizin başhekimi karalamak için iş birliği yaptığınız insanlarla o videoları hükümet düşmanı fox tv'ye sızdırmadan öncesine aittir... Onun için oradaki hainlerle iş birliği yapıp buraya yorum yazmak süretiyle kendini rezil etmeyin... O videoları oradan kimin hükümet düşmanı Fox TV'ye sattığını biz biliyoruz... Çünkü o kişiler Beykoz'da herkes tarafından malumdur. Er geç hesabı sorulacaktır. Merak etmeyin... Sizde algı operasyonu yapmaya çalışmayın. Çekemediğiniz insanları karalamayın. Bu ülkede yargı varsa gereğini yapar. Ha biz yargıya güvenmiyor, böyle rezillik yapıyoruz diyorsanız o başka...

Tayfur ÖZTÜRK22.06.2016 01:16:04

Bu konunun haber yapılamsının zamanlaması manidar.Bu yerde ulusal medyaya yansımış bir şiddet ve küfür olayı var.ben beklerdim ki bu haberin kaynağı olarak siz gösterilin...ama aklıma manidar zamanlama ile algı değiştirme geliyor açıkçası....

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"