Yaşam

Beykoz’da Dini Yayın talebi artıyor…

Beykoz’da Dini Yayın talebi artıyor…
2014.09.08 00:00
| | |
10094

Beykoz Müftülüğü, Diyanet Yayınları satış yerlerini çoğaltıyor.

 İlçe Müftülüğü, son yıllarda artan dini yayın taleplerine cevap verebilmek için kitapların sergilendiği ve satışa sunulduğu mekânları yeniden düzenleme ve çoğaltma kararı aldı.

Çalışmalar kapsamında Yuşa Camii altında bulunan kitap satış yerinin yeniden düzenlenmesi için çalışma başlatıldı. İstanbul’un önemli ziyaretçi çeken yerlerinden birisi olarak, vatandaşların dini yayın talebine cevap verebilmek ve kitap çeşitlerini barındırmak için değişiklik yapılmasına karar verildi.

Diğer taraftan İlçe müftülüğünde kitap satışlarının artması üzerine yeni bir mekân oluşturuldu. Özellikle İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursu projesi çerçevesinde kursiyer sayısı artışı ile birlikte kitap talebinin attığı gözlemlendi.

Öte yandan İlçe Müftülüğünce Rüzgarlıbahçe Camii altında, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu ile Diyanet Yayınları Satış Yeri açılması kararlaştırıldı.
 
 
Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“İnsanımızı dini konularda aydınlatmakla görevli olan bir kurumuz. Diyanet İşleri Başkanlığı bu ulvi görevi ifa edebilmek için Dini Yayınlar konusunda da çok önemli çalışmalar yapmaktadır. Başkanlıkça çıkarılan yayınların halkımıza ulaştırılması gerekmektedir. Son yıllarda özellikle halkımızın dini yayınlara yöneldiğini, Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere Güzel Dinimiz İslamı kaynağından öğrenmek istediğini büyük bir memnuniyetle görmekteyiz. Geçen yıl 1.000 kurslarımıza devam eden 1.000 kursiyerimiz varken bu yıl 4900 sayısına ulaştık. Zannederim bu rakamsal veri, halkımızın ne yöne doğru gittiğini bize göstermesi açısından yeterlidir. İnşallah dini yayınlar konusunda da vatandaşımızın bu talebine uygun olarak bir yapılanma içerisinde olmak istiyoruz. Planlarımızı buna göre yaptık. Bizler kitap medeniyetine, kütüphane geleneğine sahip bir ecdadın torunlarıyız. Dinimizin ilk emri “Oku !’’dur. Okumak, anlamak ve anlamlandırmak insana özgüdür. Aileler, okuma alışkanlığı konusunda duyarlı olmak durumundadır. Okuyan aileler, okuyan çocuklar ve okuyan bir millet olmak durumundayız.” dedi.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Diyanet, Yayın, Hüseyin Demirtaş, Müftü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"