Yaşam

Beykoz’da din adamlarını buluşturan düğün…

Beykoz’da din adamlarını buluşturan düğün…
30.04.2017 19:04
| | |
17625

Beykoz Yenimahalle, Peksimetci Salih Ağa Camii İmamı H. Rıfat Kaya’nın oğlu Oğuzkağan Kaya, nişanlısı Elif Dilsiz ile evlendi.

Düğün öncesi Rıfat Kaya ve eşi Sevcan Kaya, yeni dünürleri Hikmet ve Emine Dilsiz çifti ile birlikte konuklarını kapıda karşıladılar.

Oğuzkağan ve Elif çiftinin nikâhını Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu kıyarken, nikâh şahitliklerini ise AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Meclis Üyesi Furkan Köse, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Sadettin Çay ve AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkan Vekili Furkan Çeliker gibi isimler üstlendiler.

Beykoz’da görev yapan birçok din adamını bir araya getiren düğünde Muhammed Polat Kuran-ı Kerim okudu. Beykoz Eski Müftüsü olan ve şu anda Kırlareli İl Müftüsü olarak görev yapan Hüseyin Demirtaş ve Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin de hazır bulunduğu düğünde yeni çiftlerin nikâh duasını ise Beykoz Müftüsü Ali Efe yaptı.

Konuklar arasında yer alan Dost Beykoz Yazarı Raif Öztürk’ün bir süredir görüşemediği ve düğünde uzun süre sohbet ettiği Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’da günün önemini ve nikâh akdini anlatan bir konuşma yaptı.  Düğünde, Beylerbeyi Camii İmam Hatibi Ramazan Kutlu ve Mimar Sinan Camii İmam Hatibi Yunus Balcı’da tasavvuf korosu eşliğinde ilâhi ve kasideler okudular.

Yeni çiftlerin heyecanla yerine getirdikleri pasta kesiminin ardından; takı töreninde, kalabalık nedeniyle konuklar dakikalarca beklemek zorunda kaldı. Hayatlarının en mutlu gününü yaşayan Oğuzkağan Kaya ve Elif Dilsiz Kaya çifti düğün boyunca konukların ilgi odağı oldular...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Düğün, Oğuzkağan Kaya, Elif Dilsiz, Nikah

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"