Son Dakika

Beykoz’da dikkat çeken bir Soğuksuspor var

  • 0
  • 6055
Beykoz’da dikkat çeken bir Soğuksuspor var
Beykoz’da dikkat çeken bir Soğuksuspor var

Süper Amatör Küme’de ikinci sezonunu geçirecek olan Soğuksu Spor Kulübü, hazırlık döneminin dikkat çeken takımlarından biri oldu.

Beykoz’un konuşulan ekiplerinden olan Soğuksu Spor Kulübü’nün Başkanı Muammer Aydınoğlu, birçok futbolcunun gelip oynamak istediği bir takım olduklarına dikkat çekerek,  “yeni sezonda hedefimiz yine zirve olacak” dedi.

Beykoz’un büyük mahallelerinden biri olan Soğuksu’da son aylarda yeşil beyaz renklerin hakimiyeti var. Mahallenin spor kulübü, elde ettiği başarılarla hem Soğuksu hem de Beykoz ismini İstanbul amatör liglerinde konuşturuyor.

Yeni ve dinamik bir yönetim…

Mahallenin muhtarı da olan Muammer Aydınoğlu başkanlığında tecrübe ve gençlik harmanlandı ve dinamik bir Yönetim Kurulu oluşturuldu. 2017-2018 sezonu öncesi yaz hazırlık döneminin dikkat çeken takımlarından olan Soğuksuspor’un Kulüp Başkanı Muammer Aydınoğlu gelinen noktayı ve yeni sezonu değerlendirdi. 

Sözlerine “A takım kadrosunu büyük ölçüde bozmadan yola devam eden tek takımız” ifadeleri ile başlayan Aydınoğlu, önemli transferlerle kadrolarını daha da güçlendirdiklerini belirtti.

Başkan Aydınoğlu, “Bu sezon İstanbul amatöründe futbolcuların formasını giymek istediği bir ekip olduk. Biliyorsunuz, amatörde sezon bitince genelde takımlar dağılır ama Soğuksuspor’da böyle olmadı. Kadromuzu büyük ölçüde koruyarak yeni sezona giriyoruz. Herkesin dikkatini çeken bir Soğuksuspor var. Bu sene hedefimize ulaşmayı amaçlıyoruz” dedi.

"Yönetimimizde herkes bir işin ucundan tutar"

İkinci amatör kümeden fire vermeden Süper Amatör’e yükselen ve ikinci sezonunu geçirecek Yeşil Beyazlı ekipte başkan olarak ikinci dönemine girdiğine dikkat çeken Aydınoğlu, “Bireysel olarak yıpranıyoruz ama yaptıklarımızdan sonuç alabiliyorsak, mahallemizin ismi bir yerlerde geçiyorsa, bu bizim için gurur verici bir olay.  Bizim yönetimimizde herkes bir işin ucundan tutar. Takımımızın, mahallemizin isminin güzel bir şekilde lanse edilmesi için çaba gösterir, mesai harcar” diye konuştu.

Hem muhtar hem başkan

Aynı zamanda Soğuksu Mahalle Muhtarı da olan Muammer Aydınoğlu, yeni sezondaki yeniliklerin de kulüp ve mahalle adına çok önemli olacağını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Bir dönem başkanlık yaptıktan sonra arkadaşlarımızın ısrarıyla ikinci kez yeniden aday oldum. Başkan olarak ikinci dönemim ama yaklaşık 25 yıl önce de kulüpte yöneticilik yapma şansım olmuştu. Aslına bakarsak bizim yükümüz çok fazla. Kulüp başkanlığı dışında mahalle muhtarı da olmam sebebiyle mahallemizde yaşanan tüm sorunlara çözüm getirmemiz gerekiyor. Bu yüzden çok fazla mesai harcıyoruz."

'Forma kampanyası başlattık'

"Bu yıl bir forma kampanyası başlattık. Bunun anlamı, her yaştan gruptaki insanlara kulübümüzün formasını vererek farkındalık oluşturmak ve yaşa bakmaksızın “Soğuksuluyum” diyen herkesin tribünlerde yer almasını sağlamak istiyoruz. Geldiğimiz noktada çok iyi sonuçlar aldık. Bu kampanyamızı sürdürmek için gerekli gücü mahallemizden aldığımızı söyleyebilirim."

"Yenilenen tesislerimizde Gençlik Merkezi de olacak"

"Takımımız dışında bu yıl tesislerimiz de bir yenilenme sürecine girdi. Kulübümüze ait halı saha tesislerindeki tadilat neredeyse bitti. Sahamız biraz daha genişletilerek üstü kapalı bir hale getirildi. Bunun yanında bizim ve mahallemiz için çok önemli bir proje de hayata geçti. Kulüp tesislerimizin yanında Gençlik Merkezi yapılıyor ve gençlerimiz burada hem spor yapıp hem de kişisel eğitimlerine katkı sunabilecek hizmetlerden faydalanacak. Bunların gerçekleşmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum."

"Sürdürülebilir başarının alt yapısını hazırlıyoruz"

“Her sezon olduğu gibi bu yıl da üst lige yükselebilmeyi hedefliyoruz. Ama bunu hedeflerken de bulunduğumuz ligin dinamiklerine uymak ve kalıcı olmak için projeler üretiyoruz. Başarıyı sürdürülebilir kılmak için alt yapısının iyi hazırlamak gerekir. Bizim de amacımız, kulübümüzün gelirlerini düzenli bir hale getirmek. Ben ve yönetimim bu konunda sürekli istişare halindeyiz.”

Yerel Futbol / Gökhan Taner  

Torunlar Beykoz otelinin ruhsatını aldığını açıkladı
Önceki Torunlar Beykoz otelinin ruhsatını aldığını açıkladı
Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı
Sonraki Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı