Beykoz'da dezenfektan üretimi başladı

  • Güncelleme: 18.03.2020 13:20
  • Okunma: 8231 kez
  • Yorum: 0
Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatları ve İl Milli eğitim Müdürlüğü'nün planlaması doğrultusunda Beykoz'da dezenfektan üretimi başladı.
Beykoz'da dezenfektan üretimi başladı

Dünya genelinde yaşanan ve Türkiye'de de kendini gösteren Koronavirüs (Covid-19)'un yayılmasını önlemek amacıyla ülke genelindeki meslek liselerinde başlayan dezenfektan üretimi Beykoz'da hayata geçirildi.

Beykoz Barbaros Hayrettinpaşa Denizcilik Meslek Lisesi Kimya Bölümü öğretmen ve öğrencileri bugün itibarı ile dezenfektan üretimini başlattı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Murat Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay okulda incelemelerde bulunarak, üretim yapılan laboratuarı ziyaret etti.

Beykoz Barbaros Hayrettinpaşa Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Habip Küçükseymen Dost Beykoz'a yapmış olduğu açıklamada, 5 öğretmen ve 8 öğrenci olmak üzere üretim ekibinde 13 kişinin çalıştığını söyledi.

İstanbul Anadolu Yakasındaki 4 ilçe için üretim yapacaklarını ve durumları acil olan Üsküdar ve Beykoz için şu anda üretim yaptıklarını söyleyen Küçükseymen, 17 ton sipariş aldıklarını ve bunu bir kaç gün içinde yetiştirmeleri gerektiğini söyledi.

Şu an için günlük üç ton üretim yapabildiklerini ve alacakları yeni kazanlarla bu kapasiteyi arttırmayı planladıklarını ifade eden Habip Küçükseymen, yakında el dezenfektanı üretimine de başlayacaklarını dile getirdi.

Müdür Küçükseymen, Beykoz, Kadıköy, Üsküdar ve Çekmeköy'ün dezenfektan ihtiyacını karşılayacaklarının altını çizdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz