Beykoz’da derneklerden hamle üstüne hamle

  • Güncelleme: 12.03.2017 14:38
  • Okunma: 8673 kez
  • Yorum: 0
Artvin, Batum, Rize ve Trabzonlular Derneği Yöneticileri Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği’nde bir araya geldi.
Beykoz’da derneklerden hamle üstüne hamle

Beykoz’un sorunları ve dernekçilik üzerine bazı değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya ev sahipliği yapan Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz, kısa süre önce başlattıkları ilk yardım kursunu örnek göstererek, Karadeniz dernekleri olarak bu tarz projeler hazırlayabileceklerini söyledi.

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği’nin 23 yıl önce kurulduğunu ve hiçbir zaman siyasi bir görüş empoze etmeye çalışmadığını ifade eden Emin Yavuz, “Derneğimizde her görüşten insan olmuştur. Aramızda hiçbir zaman ayrımcılık söz konusu olmamıştır” dedi.

Emin Yavuz: “Asla siyasi ayrımcılık yoktur”

Doğu Karadenizliler Derneği’nin başarılı olmasının en önemli etkenlerinden bir tanesinin, bütün siyasi görüşlere aynı mesafede durmuş olması olduğunu söyleyen Başkan Yavuz, “asla derneğimizde siyaset olmaz… Her görüşte ve her düşüncede insan var. Bu bir zenginliktir. Bizim derneğimizde her dönemde farklı siyasi görüşü olan insanlar görev almıştır. Başarı yine devam etmiştir. Çünkü siyasi görüşleri nedeniyle insanlarımız hiçbir zaman farklı bir muameleye tabi tutulmamışlardır” dedi.

İsmet Konca: “Dernek bir ihtiyaçtan doğmuştur”

Programda, Beykozlu Karadenizliler Derneği’nde başkanlık yapmış isimlerde söz aldı. Derneğin kurucu başkanı olan İsmet Konca, derneği bir ihtiyaçtan kurduklarını ve Rize, Trabzon ve Artvinlileri biraya toplayarak dernek kurduklarını kaydetti. Yıllardır hiçbir ayrım olmadan bu günlere geldiklerini söyleyen Konca, bundan sonra da böyle devam edeceklerini söyledi.

Kemal Şülekoğlu: “Karadeniz’de HES’ler dikkate alınmalı”

Derneğin bir diğer eski başkanı olan Av. Kemal Şulekoğlu’da, “Doğu Karadenizliler dernekleri olarak sadece Beykoz’un sorunlarına değil, kendi bölgemizin sorunlarına eğilmeliyiz” dedi.

Doğu Karadeniz’de her geçen gün sayıları çoğalan HES projelerinin dikkate alınması ve incelenmesi gerektiğini söyleyen Şülekoğlu, küresel ısınmaya yönelikte endişeleri olduğunu belirtti. Belki kendilerinin değil ama torunlarının doğdukları topraklarda yaşamak zorunda kalabileceklerini söyleyen Şülekoğlu, “HES Projelerinin doğayı ne hale getirdiklerini görüyoruz. İleride önümüze nasıl zararlar çıkacak bunların pek farkında değiliz… İstanbul’da yaşıyoruz ama oralarda da bir takım gelişmeler oluyor. Bunlara da kayıtsız kalmamamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Coşkun Tosun: “herkes aynı sevgiyi muhafaza ediyor”

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği eski Başkanı ve Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun’da, başarının ekip ruhuyla ortaya çıktığına vurgu yaptığı konuşmasında, süreç içinde bazı zorunluluklardan bölgeye ait başka derneklerin kurulduğuna ve buna rağmen herkesin birbirine karşı aynı sevgi ve saygıyı muhafaza ettiğini söyledi.

“Biz Beykoz’a yönelik birlik beraberlik içinde hareket edebileceğimize inanıyorum… Bu kahvaltıyı da bunun bir ön adımı olarak değerlendirebiliriz” şeklinde konuşan Tosun, “bunu olumlu bir adım olarak görüyor ve herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programın devamında, Beykoz Artvinliler Derneği Başkanı Mehmet Uzun, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız, Batum Havalisi Başkanı Ali Kemal Kılıç ve Trabzonlular Derneği Başkan yardımcısı Erdal Uzuner de duygu ve düşüncelerini ifade ettikleri konuşmalarında birlik beraberlik mesajının yanı sıra ortak proje konusunda da destek açıklaması yaptılar.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz