Yaşam

Beykoz'da denize karşı geleneksel balık festivali

Beykoz'da denize karşı geleneksel balık festivali
22.09.2018 19:01
| | |
12077

Foto galeri Video galeri

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen balık festivalinde vatandaşlara 10 bin kişilik balık ikram edildi.

Horon tutkunlarının buluştuğu festivalde vatandaşlar balık ikramlarını alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde Apolas Lermi, İbrahim Aktolon, Serkan Aydın ve Buğrahan Denizoğlu Karadeniz türküleri, kemençe ve tulumla ilçe sakinlerini coşturdu.  

Barbaros Hayrettin Paşa Açık Otopark Alanında yapılan etkinliğe  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.  

Havanın da güzel olmasıyla alanı dolduran vatandaşlar usta aşçılar tarafından pişirilen balıkları almak için uzun kuyruklar oluşturdu.

10 bin kişilik balık ikram edilen festivalde vatandaşlar horon halkaları kurarak keyifli bir gün geçirdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri vatandaşlara balık dağıtarak festivalin coşkusuna ortak oldu.

Beykoz’un balık ve denizle anılan bir ilçe olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek festival vesilesiyle hem ilçe sakinlerini buluşturduklarını hem de ilçenin değerlerine dikkat çektiklerini ifade etti.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Balık Festivali, Gelenek, Apolas Lermi, İbrahim Aktolon, Serkan Aydın, Buğrahan Denizoğlu, Yücel Çelikbilek, Hanefi Dilmaç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"