Beykoz'da demokrasi nöbeti geleneği bozulmadı

  • 0
  • 6061
Beykoz'da demokrasi nöbeti geleneği bozulmadı
Beykoz'da demokrasi nöbeti geleneği bozulmadı
Beykoz'da demokrasi nöbeti geleneği bozulmadı
Beykoz'da demokrasi nöbeti geleneği bozulmadı
Beykoz'da demokrasi nöbeti geleneği bozulmadı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye'nin dört bir yanında başlayan demokrasi nöbeti geleneği Beykoz'da da bozulmadı.

Türk demokrasi tarihinin en şanlı kahramanlık destanın yazıldığı  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Beykoz’da, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Ozan Manas konseri, dualar ve demokrasi nöbetinin yer aldığı minnet dolu bir programla anıldı.  

Beykoz Belediyesi tarafından hain darbe girişiminin 7. yıl dönümünde, darbe gecesi yaşananları ve demokrasi şehitlerini hatırlamak amacıyla düzenlenen anma programında milletin sarsılmaz iradesi ve vatan mücadelesi  bir kez daha gözler önüne serildi.

Beykozluların coşkulu iştirakiyle, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, ilçe protokolü, dernekler ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Mehter marşlarıyla başlayan programda, şahitleriyle darbe gecesi zafere giden yolda yaşananları anlatan video gösterimi yapıldı, Büyük Çamlıca Camisi İmam Hatibi Hafız İshak Danış, Kur’an ziyafeti sundu.

"15 Temmuz bu ülkeyi iç savaşla bölme operasyonuydu"

Gecede meydanı dolduran vatandaşlara hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "15 Temmuz şu  cennet vatanda, cennet vatan Türkiyemiz’in İstanbul’unun Beykoz’unda bağımsız ve hür olarak değerlerimize bağlı olarak yaşamamıza engel olunmak istenen geceydi. Dünyadaki mazlum halkların umudu olan Türkiye’nin çıkışını durdurmak isteyenlerin attıkları haince adımlardı. Eğer o gece hainler başarılı olmuş olsalardı Beykoz’da oturanlar Sarıyer’e ancak pasaportla gidebileceklerdi. Bu ülkeyi bölmek istiyorlardı ve 15 Temmuz’da bunun çok önemli adımını atmışlardı. 15 Temmuz bu ülkeyi iç savaşla bölme operasyonuydu.

Bu milletimize gençlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. 251 şehidimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet duygusuyla onlara bağlansak , gönlümüze yazsak azdır. Onlar sayesinde bu ülke bölünmekten ve iç savaştan kurtulmuştur. Bu anlamlı günde bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyor,  15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükran ve sağlık dileklerimizi iletiyorum" dedi.

Başkan Murat Aydın konuşmasında Türkiye’nin yalnızca 85 milyonun değil tüm mazlum halkaların umudu olduğunu söyleyerek, dünyadaki adaletsiz yapının değişiminde ülkemizin öncü olacağını vurguladı.

"15 Temmuz’u unutmayacak, unutturmayacağız"

Konuşmasında 15 Temmuz’un Türkiye Yüzyılı’nın en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan  Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de şunları kaydetti:

"15 Temmuz 2016’da vatanımıza milletimize ve milli irademize alçakça kasteden hainler darbe girişiminde bulunmuş, ancak feraset sahibi milletimizin emsalsiz direnişiyle etkisiz hale getirilmiş ve bu kalleşçe saldırı bertaraf edilmiştir. Bizle o kutsal mücadeleyi dimdik ayakta kalarak Türkiye Yüzyılı’nın kahramanları olarak anıyoruz. İşte o kahramanlardan o karanlık gecede 251 vatan evladımızı şehit verdik.

Onlar hiçbir an ölmekten korkmadılar, yüce bir duygu, asil bir inançla sadece terör örgütüne dur demekle kalmadılar belki de yıllarda sürecek ülkemizin gelişimini geriye götürecek, çocuklarımızın aydınlık yarınlarını çalacak bir yapıya geçit vermediler. Tüm dünyaya örnek mücadele sonrasında bizler düşen en önemli görev unutmamaktır. 15 Temmuz’u unutmayacak asla unutturmayacağız. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum." şeklinde konuştu.

Sanatçı Ozan Manas’ın şehit ve gaziler anısına duygu yüklü eserler okuduğu anma etkinliği  kapsamında Yazar ve TV sunucusu Bekir Develi, 15 Temmuz’a dair duygu, düşünce ve gözlemlerini aktardı. 

Devletin bekası, milletin birlik ve bütünlüğü, vatan ve demokrasi şehitleri için duaların edildiği gecenin sonunda 15 Temmuz Meydanı’nda toplanan gençler ve vatandaşlar, demokrasi nöbetine durdu.

Haber Merkezi

Beykoz Cam Müzesi akşam saatlerinde gezilebilecek
Önceki Beykoz Cam Müzesi akşam saatlerinde gezilebilecek
Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Sonraki Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz