Beykoz’da darbelerle hesaplaşma…

  • 1
  • 6171
Beykoz’da darbelerle hesaplaşma…
Beykoz’da darbelerle hesaplaşma…
Beykoz’da darbelerle hesaplaşma…
Beykoz’da darbelerle hesaplaşma…

Özgür-Der Beykoz Şubesi’nin her ay düzenli olarak yaptığı programlarına, “28 Şubat” başlığıyla devam etti.

Beykoz’da 28 Şubat Post Modern Darbeye yönelik, “28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Darbelerle Hesaplaşma Tecrübemiz” başlıklı program yapıldı.

Program, 28 Şubat 2017 günü Beykoz İlim Yayma Cemiyeti Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İlim Yayma cemiyeti öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği programa konuşmacı olarak katılan Kenan Alpay, “Türkiye’de darbeciler heveslerinden hiçbir zaman vazgeçmezler” dedi.

Kuran’ı Kerim okunmasıyla başlayan programda, 28 Şubat darbe sürecini anlatan slayt filminin gösteriminin ardından Kenan Alpay söz aldı.

“28 Şubat sürecinde yapılması gereken Hakk’ın yanında, zalimlerin karşısında olmaktı. Elhamdülillah biz Müslümanlar olarak bunu yaptık.” ifadelerini kullanan Alpay, “Türkiye’de darbeciler, darbe heveslerinden hiçbir zaman vazgeçmezler. Bu onların hastalıklı bir halidir.” cümlelerine yer verdi.

Fırsatını bulsa bugünde darbe yaparlar

“27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz; neredeyse 10 yılda bir darbe. Darbeciler fırsatını imkânını bulsalar bugün de darbe yapmak isterler. Onun için biz Müslümanların uyanık olması lazım, gaflet içinde olmamamız gerekir.” şeklinde devam eden Kenan Alpay şu hususların altını çizdi:

15 Temmuz gecesi; darbeyi püskürtmeseydik belki de bugün ülkemizi terk etmek zorunda kalacaktık. Çünkü darbeciler bize ülkemizde yaşama imkânı vermeyeceklerdi. Onun için okçular tepesini terk etmememiz gerekiyor. 28 Şubat’ta binlerce kardeşlerimiz okullarından atıldılar, ama onlar teslim olmadılar, onlar sayesinde bugün başörtülü kızlarımız okullarında başörtüleri ile okuyorlar, onlara minnettarız.

27 Mayısları, 12 Eylülleri, 28 Şubatları, İstiklal mahkemelerince şehit edilen İskilipli Atıf Hoca’ları, Şalcı Bacıları unutmamamız gerekiyor. Darbeciler bugün de bizi bir kaşık suda boğmak istiyorlar. Onlar istiyorlar ki herkes Atatürkçü olsun, herkes Anıtkabir’e koşsun. Onlar herkesi aynı kalıba sokmak istiyorlar. Onlar 28 Şubat’ta biz kazandık, her şey bitti dediler; ama biz Müslümanlar direndik, mücadele ettik ve bugün Allah’a şükür kazanan biz olduk. Kazanan biz olduk ama onlar her zaman darbe hayali ile yaşıyorlar. Dolayısı ile biz de, onların kuracakları tuzaklara karşı hazırlıklı olmalıyız. Biz ağlama, sızlama, kendimizi acındırma pozisyonunda olmamalıyız; haklarımızı zalimlerle mücadele ederek kazanabiliriz. Yalnızca darbelerle mücadele etmekle görevimiz bitmiyor. Kemalistlerin ifsat ettiği her alanı düzeltmekle mükellefiz. Onun için sürekli kendimizi geliştirerek iyi yetiştirmeliyiz. Kemalizm’i iyi bilmek zorundayız, onun için yakın dönem tarihini iyi okumalıyız. Kemalizm’i bilmezsek; doktor da olsak, mühendiste olsak, avukat da olsak hep bir tarafımız eksik olacak. 28 Şubatları tekrar yaşamak istemiyorsak kendimizi iyi yetiştirmeliyiz; darbecilerden korkmamalıyız ve onlara biz korku salmalıyız.

Haber Merkezi

Zorunlu trafik sigortası nasıl hesaplanır?
Önceki Zorunlu trafik sigortası nasıl hesaplanır?
Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Sonraki Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü