Beykoz’da da rejim tehlikede mi?

  • Güncelleme: 03.02.2008 00:11
  • Okunma: 13689 kez
  • Yorum: 0
Cumhuriyet’in elden gittiğini iddia ederek düzenlenen mitinglerin perde arkasındaki lideri Tuncay Özkan Beykoz’da örgütlenmeye çalışıyor.
Beykoz’da da rejim tehlikede mi?

22 Temmuz 2007 Milletvekili Genel seçimleri öncesinde, “Rejimin tehlikede olduğu ve  Cumhuriyet’in elden gittiğini iddia ederek düzenlenen mitinglerin perde arkasındaki lideri Tuncay Özkan Beykoz’da örgütlenmeye çalışıyor.

22 Temmuz Milletvekili Genel Seçimleri’nde sahibi olduğu Kanal Türk televizyonundan CHP’ye vermiş olduğu destekle öne çıkan ve daha sonra CHP üst yönetimiyle ters düşen Tuncay Özkan’ın önderliğini yaptığı Biz Kaç Kişiyiz hareketinin Beykoz temsilciliğini Erdal Direğin üstlendi.

Biz kaç Kişiyiz hareketinin, Kavacık Çıkrık Restaurant’ta yapılan ilk toplantısında mahalle, köy, esnaf ve gençlik temsilcileri seçildi.

Erdal direğin hareketlerinin ilk toplantısında yapmış olduğu konuşmada oluşumların Türkiye için bir şans olduğunu kaydederek, farklı projeleri olduğunu söyledi.

Erdal Direğin konuşmasında şunları söyledi: Her ne olursa olsun bu dernek, bu platform, bu sivil toplum örgütü  partiler üstü olacaktır. Bunun altını çiziyorum. Burada hiçbir siyasi partinin adı söylenmeyecektir. Biz Cumhuriyet sevdalılarıyız. Biz sadece vatanını, bayrağını seven, ah ve vefa eden insanlarız. Biz amacımız sadece Cumhuriyet’ten kazanımlarımızı korumak, elimizden alınmasını önlemektir. Onun için burada başından beri ‘BİZ’ varız ‘BEN’ asla yok. Bu hareket çığ gibi büyüyecek, bu son şans başka bir oluşum olmayacak.

Direğin, Memleket Sevdalıları sloganıyla yola çıkan Biz Kaç Kişiyiz hareketinin tüzüğünden de söz ederek, kendisine Beykoz’daki faaliyetlerinde yardımcı olacak olan isimleri kamuoyuna tanıttı.

Kamuoyuna tanıtılan isimler arasında, 29 Aralık 2007 tarihinde yapılan CHP Beykoz İlçe Başkanlık Kongresi’nde, geçtiğimiz ay vefat eden Mahmut Yavuz’un karşısında İlçe Başkanlığı’na aday olan Gökhan Taneri Vural’da vardı. Açıklanan isimlerden; Gökhan Taneri Vural’ın haberleşmeden, Sadettin Kılıç’ın  örgütlenmeden,  Sadrettin İnan’ın organizasyondan ve Nurten Koloğlu’nun mali işlerden sorumlu olduğu belirtildi.

Haber Merkezi