Cumhur ittifakı Beykoz'da el sıkıştı

  • 04.01.2019 17:39
  • Güncelleme: 04.01.2019 17:41
  • Okunma: 8329 kez
  • Yorum: 1
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’a bir ziyaret gerçekleştirdi.
Cumhur ittifakı Beykoz'da el sıkıştı

Önceki gün, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’ın kapısını çaldığı MHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Oğuzhan Karaman ile yerel seçim çalışmalarını değerlendirdi.

Görüşmede, Cumhur İttifakı’nın yüzde 56 oy oranının üzerine çıkmak için çalışma yapılacağına vurgu yapılırken, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, kendi meclis üyesi listesini çıkacaklarını söyledi.

Ziyarette AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a İlçe Başkan Yardımcıları Deniz Soytemiz, Gökhan Kaplan, Fatih Sağlam ve Yusuf Avşar eşlik etti.

Cumhur İttifakı’nın adayı Murat Aydın’dır

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman yapmış olduğu açıklamada, “daha önce Cumhur ittifakının ortak adayı Sayın Murat Aydın ilçemizi ziyaret etmiştir. Bu süreçte çıkan sonuç neticesinde bizim üzerimize düşen görev Cumhur İttifakına zarar getirmeyecek şekilde çalışmak, Cumhur İttifakını Beykoz’da en üst noktaya çıkarmaktır. Şer İttifakının ataklarına karşı da her türlü önlemlerimizi almış durumdayız.  Biz biriz ve beraberiz. Büyüklerimizin almış olduğu kararlar neticesinde milletimizin, vatanımızın, devletimizin bekası noktasında Cumhur İttifakı önemlidir. Mübarek bir yola çıktık, hayırlı olmasını diliyorum. ” diye konuştu.

“Daha önce ittifak dayanışmasını sonuçlarda gördük”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ise konuşmasında, “biz Beykoz’da MHP’yle birlikte daha önceki Cumhur İttifakı sonucunda çıkan sonuçlarda verilen desteği net olarak görüyoruz. Dışarıda söylenen hiçbir şeyin doğru olmadığını sandıklardan çıkan sonuçlarda gördük. Bu anlamda sizlere teşekkür ediyorum. Biz Beykoz’da birlikte yüzde 56 oy aldık. Bu yerel seçimde de Cumhur İttifakı devam ediyor. Oy oranımızı birlikte artıracağımıza inanıyoruz. Bu ittifakta iki ilçe başkanının söylemleri önemli ve doğrudur. Bizim muhatabımız sizsiziniz ve çalışmalarımızı birlikte yapacağız.”  ifadelerine yer verdi.

Yapılan açıklamaların ardından her iki ilçe başkanı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hanefi Dilmaç, “AK Parti teşkilatı adayının arkasındadır”

Beykoz kamuoyunda özellikle sosyal medya üzerinden Cumhur İttifakının adayı Murat Aydın’a yapılan bazı eleştiriler ile ilgili gelen soruya cevap veren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç; “biz istişareye açık bir teşkilatız. Kamuoyu araştırmalarına ve parti teşkilatının yapacağı değerlendirmeye önem veren bir partiyiz. Lider esaslı siyaset yapıyoruz. Bize, partimizin genel başkanının ortaya koymuş olduğu tavrın arkasında durmak düşer.” Şeklinde cevap verdi.

“Beykoz’da yüzde 56’nın üzerinde oy alacağız”

Dilmaç, “Türkiye genelinde yapılmış olan kamuoyu araştırmaları olsun, parti içinde yapılan değerlendirmeler olsun, biz adaylarımızı böyle belirliyoruz. 15 tane aday adayımız vardı, zaman zaman aday adayı olmamama rağmen benim ismimde geçmiştir. Partinin yetkili organları yapmış olduğu çalışmalarla Murat Aydın’ın burada Beykoz’da daha başarılı olacağına karar vermiştir. Ben ilçe başkanı olarak, daha sonrada ilçe teşkilatında görev yapan arkadaşlarımız, hem de üyelerimiz bunun arkasında durmak durumundayız. Yapılan eleştirilerin ne olduğunu bilemem. Vatandaşın şahsi eleştirilerini saygıyla karşılarız. Ama bizim parti teşkilatından birisi böyle bir şey yaparsa bizim parti disiplini var, ama ben herhangi bir görev vermiş olduğumuz yetkili bir arkadaşımızın adayımız hakkında olumsuz bir şey söyleyeceğine inanmam. Böyle bir şey yaparsa da disiplin kurulu gereğini yapar. Biz teşkilat olarak adayımızın hem arkasında duracağız hem de projelerini vatandaşımıza anlatarak MHP’nin de katkılarıyla Beykoz’da yüzde 56’nın üzerinde oy alacağız.” dedi.

MHP Meclis üyesi listesinde ittifak yapmayacak

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Belediye başkan adayında ittifak olduğunu ancak MHP İlçe Başkanlığı olarak meclis üyesi listesini kendilerinin yapacağını, ortak liste çıkarmak gibi bir ittifak olmadığını söyledi.

“Biz temelleri sağlam olan bir partiyiz”

Daha önce AK Parti’den istifa eden ve MHP’den aday olmak için temaslarda bulunan Muharrem Kaşıtoğlu’na yönelik eleştirilere de sorulan bir soru üzerine cevap veren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “Biz temelleri sağlam olan bir partiyiz. Bizim içimizde bizden daha önce görev yapmış olup, istifa ederek diğer bir partiden aday olabilecek olan arkadaşlarımız da var. Muharrem Kaşıtoğlu partimizde uzun zaman hizmet vermiş bir arkadaşımız. Biz AK Parti teşkilatı olarak kendisi istifa etmiş olsa dahi hala AK Partili olduğuna inanıyoruz. Bu ev onun evi. İstediği zaman gelebilir. Biz adayımız açıklandıktan sonra kendileriyle ve bölgemizde siyaset yapan arkadaşlarla bir daha görüşmeyi düşünüyoruz.” şeklinde cevap verdi.

Dilmaç “Biz Cumhur İttifakı olarak yüzde 56 üzerinde nasıl oy alacağımızla ilgileniyoruz. Diğer partilerin adayları bizim için detaydır.” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

burhanettin Özdemir (4 yıl önce)

sayın Dilmaç Muharem efendi istifa ederken yol bozuldu diye açıklama yaptı daha neyin evinden bahsediyorsun nerenin kapıları açık ona! davadan dönenlere o kapı neden o kadar kolay açılıyor!

Yorum Yaz