Beykoz’da çöp dezenfekteleri aralıksız sürüyor

  • Güncelleme: 25.06.2019 16:58
  • Okunma: 6667 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, cadde ve sokaklarda yer alan çöp konteynerlerini arındırmak ve hijyenik bir ortam sağlamak için düzenli olarak temizleniyor.
Beykoz’da çöp dezenfekteleri aralıksız sürüyor

İlçenin çeşitli cadde ve sokak aralarındaki yeraltı çöp konteynerlerinin pis kokmaması ve çevrede yaşayan insanları rahatsız etmemesi, yaz ayları boyunca oluşan sineklerden dolayı bulaşıcı hastalıklara yol açmaması amacıyla çöp konteynerleri aralıksız bir şekilde özel bir yöntemle temizleniyor.

Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin konteyner yıkama ve dezenfekte edilmesine yönelik çalışmaları, ilçe merkezindeki tüm sokaklarda belli aralıklarla gerçekleştiriliyor.

İlçede 2.026  ayrı noktada 2.766 adet yerüstü (galvaniz) konteyner, 872 ayrı noktada 1.109 adet bulunan yeraltı konteynerleri, uygun araç ve ekipmanlarla rutin bir program dahilinde yıkanıyor.

Yeraltı konteynerleri ise yerin üstünde kalan dış kısmının yıkanması ve yerin altında kalan iç kısımlarının yıkanması şeklinde iki farklı tipte ve iki ayrı ekip tarafından gerçekleştiriliyor. İlçe genelinde ana arter olarak adlandırılan caddelerde bulunan yeraltı konteynırları 2 haftada 1 kez olacak şekilde rutin olarak yıkanıyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz