Beykoz’da çocuklar için çalıştay

  • Güncelleme: 12.09.2015 15:48
  • Okunma: 4747 kez
  • Yorum: 0
İstanbul’da yaşayan 5 milyon çocuk için “Yerel Yönetimler İçin Çocuk Stratejileri Çalıştayı" düzenlenecek.
Beykoz’da çocuklar için çalıştay

İstanbul’da yaşayan 5 milyon çocuk için “Yerel Yönetimler İçin Çocuk Stratejileri Çalıştayı" düzenlenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesindeki İBB Çocuk Meclisi ile Marmara Üniversitesi (M.Ü) Siyasal Bilgiler Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü'nün iş birliğinde, İstanbul'da yaşayan 5 milyon çocuk için "Çocuk Dostu İstanbul" sloganı ile “Yerel Yönetimler İçin Çocuk Stratejileri Çalıştayı" düzenliyor.

17-18 Eylül 2015 tarihlerinde M.Ü Anadolu Hisarı Kampüsü'nde gerçekleştirilecek olan çalıştaydan önce çocuklar Miniatürk'te bir araya gelerek hayallerindeki İstanbul'u yeniden inşa edecekler.

5 milyon çocuk hayallerindeki İstanbul için bir araya gelecek

"Yerel Yönetimler İçin Çocuk Stratejileri Çalıştayı" ile 4.5 milyon İstanbullu ve yaklaşık 500 bin civarındaki göçmen çocuğa yönelik yerelde acil ve ciddi çocuk politikalarının üretilmesi amaçlanıyor. Düzenlenecek olan çalıştayla birlikte uzun vadede çocukların şehir yönetiminin ve şehrin planlamasının aktif katılımcıları olarak görülmesine ve fikirlerinin şehrin yöneticileri tarafından dikkate alınmasına da katkı sağlanması planlanıyor. Farklı üniversitelerden akademisyenler, eğitimciler ve uzmanlarında yer alacağı çalıştayda, çocuk katılımı ise "Şehri Yeniden İnşa Ediyoruz" sloganıyla İBB Çocuk Meclisi tarafından sağlanacak.

Çalıştayda iki temel unsur üzerinde durulacak

39 ilçenin belediye başkanlarının ya da yardımcılarının ve alt birimlerinin katılacağı çalıştay; "Şehrin çocuk odaklı gelişmesi için mekân bileşimli çabalar" ve  "Çocuk katılımını artırmayı öngören ve gönüllülük temelli ilerleyecek çabalar" konularının etrafında şekillenecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz