Beykoz’da Çiğdem İlkokulu için kazma vuruldu

  • 0
  • 14257
Beykoz’da Çiğdem İlkokulu için kazma vuruldu
Beykoz’da Çiğdem İlkokulu için kazma vuruldu
Beykoz’da Çiğdem İlkokulu için kazma vuruldu
Beykoz’da Çiğdem İlkokulu için kazma vuruldu

Yaklaşık iki yıl önce depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşatılan Beykoz Çiğdem İlkokulu için ilk kazma vuruldu.

Beykoz’da depreme dayanıksız olduğu için iki yıl önce boşaltılan ve öğrencileri öğleden sonra Paşabahçe İlkokulu’na gönderilen Çiğdem İlkokulu’nun yeniden yapılacağı alanda inşaat çalışmaları başladı.

Okulun boşatılmasından sonra uyuşturucu bağımlılarının mekân olarak kullanılmaya başlanması ve yangın çıkması üzerine enkaz haline dönüşen okul Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal tarafından yıktırılmıştı.

Yaklaşık iki yılı aşkın süredir arazisi boş kalan okul için çalışmaların başlaması bölge halkı tarafından sevinçle karşılanırken, muhtar Murat Erdal, yaşanan gecikme ile ilgili Dost Beykoz’a bilgi verdi.

Biraz gecikme yaşandığını ve bu gecikmenin de mülkiyet probleminden kaynaklandığını ifade eden Muhtar Erdal, mülkiyet probleminin çözülmesinden sonra projelendirme çalışmalarının hızlı bir şekilde başladığını kaydetti.

Daha sonra ihale aşamasına geçildiğini ve iş bitirme süresinin 420 gün olduğunu sözlerine ekleyen Murat Erdal, okul inşaatının başlaması için katkıları olan İstanbul Valiliği’ne Beykoz Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ettiğini söyledi.

Murat Erdal, okulun planlanan 420 günde bitirilmesi durumunda, 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde hizmete başlayabileceğini kaydederken, “öğrencilerimiz ve bizler okulumuza bir an önce kavuşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Beykoz Üniversitesi bu dönem kaç öğrenci alacak?
Önceki Beykoz Üniversitesi bu dönem kaç öğrenci alacak?
Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Sonraki Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz