Kültür

Beykoz’da çifte düğün sevinci

Beykoz’da çifte düğün sevinci
2014.08.04 00:00
| | |
9690

Beykoz Belediyesi, ilçedeki 22 çiftin nikâhını kıydı ve 500 çocuğu da sünnet ettirdi.

Sosyal dayanışma çalışmaları kapsamında her yıl geleneksel düzenlenen etkinlikte ilk olarak minikler için şölen yapıldı.  Aileleriyle birlikte alanı dolduran çocuklar kendileri için hazırlanan jönklor, palyaço ve tahta bacak gibi etkinliklerle unutulmaz bir gün geçirdi.

Sünnet olan çocukları tek tek tebrik eden ve hediyelerini takdim eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi ve şölen sonrasında davetlilere etli pilav ikram edildi.

22 çifte Nikâh kıyıldı

Beykoz Belediyesi, ilçede bulunan maddi olanakları yetersiz 22 sevgilinin ücretsiz resmi evlilik işlemlerini gerçekleştirdi ve düğün tertip etti. Yine maddi olanakları yetersiz 500 ailenindini görevlerini yerine getirmek için çocuklarını sünnet ettirmeleri işini de üstlenen Belediye, bunun için herhangi bir ücret talep etmedi. Düğünler sonrasında Beykoz Kanlıca'da ikamet eden Mustafa Ceceli'nin verdiği konserin alana toplanan binlerce Beykozluya verdiği coşku ise görülmeye değerdi. Gecenin en önemli mesajını ise Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan verdi. Bundan sonra Beykoz'da evlenmek isteyen kişiler için Belediye ve Halk Eğitim’le birlikte ortak çalışma yapacaklarını kaydeden Kaymakam Erdoğan"Her gelen, öyle biz anlaştık evleniyoruz diyemeyecekler. Bundan sonra evlilik öncesi kurslar düzenleyeceğiz. Bu kurslara müracaat edecekler. Oradan belgelerini alabilirlerse nikâhlarını kıyacağız. Eğer başarılı olamazlarsa, yeniden kursa katılacaklar. Bundan sonra daha mutlu aileleri, daha mutlu çocukları nasıl oluştururuz, buna bakacağız ve yarınlara daha iyi hazırlanacağız" diye konuştu.

'Başkan Çelikbilek yönetti'

Toplu nikâh kıyımı için alanı dolduran 22 çift, kendilerine tahsis edilen masalarda, görevli tanıklar huzurunda resmi nikâhlarını kıyıp evlilik cüzdanlarını teslim aldı. Nikah şölenine, BeykozKaymakamı Süleyman Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve YardımcılarıBeykozlu yöre dernek başkanları, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen katıldı.Başkan Yardımcıları ve Beykozlu yöre dernek yöneticilerinin 'şahit' olduğu gecede, Başkan Çelikbilek’in Muhterem Eşi Ayşe Çelikbilek de bir çiftin şahitliğini yaptı. 22 masada 22çiftin toplu nikâhının kıyıldığı günde, Başkan Çelikbilek, süreci adeta bir orkestra şefi gibi yönetti. Evlenecek sevgilileri elele tutuşturan Çelikbilek, daha sonra sevgilerini yüksek sesleEVET diyerek bağırmaları için telkinde bulundu.

'Metin Külünk de şahitlik yaptı'

Anadolu Hisarı'nda ‘ForkLift operatörü’ olarak çalışan 25 yaşındaki Muzaffer Daldaban ilePendik'ten Beykoz’a ‘gelin’ gelen 20 yaşındaki Zehra Akkaya'nın nikâh şahitlerinden birisi de AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'tü. Kısa bir konuşma yaparak, ailenin‘sosyoloji’ açısından toplum için önemine dikkat çeken Milletvekili Külünk, evlenen kişilerin aileden de öte her birisinin adeta bir devlet kurduğuna işaret etti. "Bu akşam burada 22 devlet kurduk" diyen İstanbul Milletvekili Metin Külünk, çiftlerin 'acıyı bal etmek'konusunda adım attığını ve her birisi için de mutluluklar diledi.

'Kaymakam Erdoğan, önemli mesajlar verdi'

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise "Bugün burada toplanan çiftler aslında şanslılar" diyerek başladığı konuşmasında, evlilikle beraber çiftlerin önemli bir adım attığını vurguladı. Bundan sonrası için evlenecek çiftleri de uyaran Kaymakam ErdoğanBeykoz Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi'yle birlikte ortaklaşa bir çalışma yapacaklarını, burada ise evlenecek çiftlere kurs vereceklerini söyledi. Kursta başarılı olanların nikâhını kıyacaklarının altını çizen Süleyman Erdoğan, geleceğe daha mutlu aile ve daha mutlu çocuklarla kucaklamak istediklerini belirtti.

'Evlilik Kurumunun Kıdemlileri ödüllendirildi'

Beykoz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Toplu Nikâh Töreni'nin sonunda ise güzel ve keyifli dakikalar yaşandı. Evlilikte 50 yılı deviren Süper Damatlar Şahbender Tekin ve İlyas Şahin ile Süper Gelinler İnci Tekin ve Gülname Şahin'e 'Mutlu Evlilik Tapusu' verildi. Ayrıca çiftlere daha uzun yıllar baş koyacakları bir yastık ve tam altın hediye edildi.

'Yeni Evlilere Belediye'den hediye'

Öte yandan evliliğe adım atan 22 çiftin her birisine Beykoz Belediyesi tarafından armağan edilen 6'şar bin lira değerinde çeyiz hediye edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Toplu Nikah Sünnet, Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"