Beykoz'da çiftçiye 4 mevsim fide desteği

  • 0
  • 10485
Beykoz'da çiftçiye 4 mevsim fide desteği
Beykoz'da çiftçiye 4 mevsim fide desteği
Beykoz'da çiftçiye 4 mevsim fide desteği

Beykoz’da Çiftçi Kayıt Sistemi'nde bulunan üreticilerin tamamına 4 mevsim fide desteği devam ediyor.

Beykoz’da kent tarımı alanında modern yatırımlara imza atanBeykoz Belediyesi’nin kendi serasında yetiştirdiği fidelerle, yaz mevsimi itibariyle 7 kalem ürünle verdiği “1 Milyon Ücretsiz Fide Desteği” kış sezonunda da çiftçinin yüzünü güldürüyor. 

İlçede kent tarımını kalkındırmak, ekonomiyi canlandırmak ve çiftçinin tarladaki üretim maliyetini azaltmak amacıyla hazırlanan fideler, Beykoz Köy Pazarı’nda düzenlenen programla dağıtılmaya başladı.

Kıvırcık fidesi desteğinden, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’de kaydı bulunan çiftçiler, Ziraat Odası’nda kaydı bulunan çiftçiler ve ilçede örtü altı tarım yapan tüm çiftçiler yararlanacak.

Beykoz Köy Pazarı’nda düzenlenen programla başlayan fide dağıtımı belirlenen sırayla mahalle ve köylerde devam edecek.

İlçede tarıma bereket getiren fideler, Beykoz Belediyesi’nin kent tarımı yatırımları arasında stratejik bir yere sahip olan "Tohum ve Fide Üretim Serası"nda yetiştiriliyor.  

Cumhuriyetköy’de 16 bin 40 m²’lik alanda modern yöntemlerle faaliyet gösteren seranın 2 bin 16 m²’lik alanında kapalı, 14 bin 24 m²’lik kısmında ise açık yetiştiricilik yapılıyor.   

Tarımsal üretim en büyük harcama kalemini oluşturan tohum ve fide maliyetini azaltmak amacıyla kurulan serayla kent tarımında verim, çiftçinin ise kazancı artıyor.

Beykoz Belediyesi kış sezonunun ardından bahar ve yaz aylarında da mevsimlik fideler üreterek çiftçiye desteğini sürdürecek.

Haber Merkezi

En iyiler Beykoz'da ödüllendirildi
Önceki En iyiler Beykoz'da ödüllendirildi
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz