Siyaset

Beykoz’da CHP gündemi allak bullak

Beykoz’da CHP gündemi allak bullak
2014.09.02 00:00
| | |
8423

Dost Beykoz yazarlarının Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i konuk ettiği Mavi Karadeniz TV’de ki, “Başkanla Özel” Programı CHP’nin gündemini allak bullak etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in 2B ve Özel Proje Alanlarıyla ilgili gerçekleri açıklamasıyla birlikte telaşlanan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı gündemi değiştirmeye yönelik çabalarına hız verdi.    

Hem eleştiri hem sansür 

Dost Beykoz’un yapacağı programın kamuoyu bilgilendirme afişlerinin asılmasıyla birlikte, basın toplantısı kararı alan ve bu basın toplantısının bir TV kanalında banttan yayınlayacağını duyuran CHP Beykoz İlçe Yöneticileri Beykoz yerel basınını da programa davet etti. 

TV’de 1 saatlik yayın yapılacağı duyurulan programın 1 saatlik bölümü İlçe Başkanı Bahadır Yavuz ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Sökmez’in konuşmalarıyla tamamlandı. 

Konuşmaların bitmesinin ardından, aralarında Dost Beykoz temsilcisinin de bulunduğu Beykoz yerel basın mensupları soru sormak istese de, buna izin verilmedi. Konu mankeni gibi masada oturtulan ve soru sormalarına izin verilmeyen basın mensuplarından Eda Seskir ve Ozan Derviş duruma şiddetle tepki gösterdi. 

Konuşmasında Beykoz Belediyesi’ni eleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz,

“Belediyenin gider ve harcamaların nerelere yapıldığını soruyorum, bunları bizlere açıklasınlar… Biz nasıl ki onlara bunları soruyorsak, onlar da bizlere bunların açıklamasını yazılı veya sözlü yapmak zorundalar” diye konuştu. 

“Beykoz Belediyesi’nin ve ekibinin benimsenmez tavırları vardır, görünen o ki, kimyaları bozulmuştur. Halkın gerçekleri görmesi halinde bunlar ne konuştuklarını ve ne yaptıklarını görmez hale gelmişlerdir… Bir kez daha uyarıyoruz! Bırakın kibiri, karşınızda muhalefet var. Artık bırakın ben yaparım, ben bilirim tavırlarını, yarın hangi yüzle oy istemeye çıkacaksınız. Halk size gereken cevabı vermiyorsa makamınıza olan saygısındandır” diyen bahadır Yavuz, Beykoz Belediyesi’nin 2014 yılı bütçesini de komedi olarak yorumladı. 

“Bu bütçeyi şeffaf belediyecilik ve dürüst belediyecilik anlamında okumak ve yorumlamak mümkün değildir, gelir gider tablolarında toplama hatalarına varana kadar ilkokul talebesinin bile yapmayacağı hatalar vardır” ifadelerine yer veren Başkan Yavuz, “biz bu çığırından çıkan harcamaların ve israfın önüne geçeceğiz”dedi. 

Bahadır Yavuz Umre ziyaretlerini sordu. 

Dost Beykoz’un Yücel Çelikbilek ile yapmış olduğu “Başkanla Özel” programına da atıfta bulunan Yavuz, “Sayın Çelikbilek diyor ki, ‘piyasa borcum yok’…  Biz araştırdık piyasada borcu var. Bunun açıklamalarını da istiyoruz… Umre gezileri olsun farklı, farklı gereksiz yerlere yapılan harcamaların ayrı gayrı yasal yolu var mıdır? Sağa sola sataşarak, insanları küçük görerek, siyaset yapan kişilere yakışmaz… Böyle Belediye yönetilmez, saltanatınız artık bitmiştir şimdi Beykoz da birinci gelen CHP vardır” şeklinde konuşan Yavuz, “sorularımızın cevabını bizzat beklemekteyiz” ifadelerini kullandı. 

Füsun Sökmez’in Dost Beykoz sancısı 

Konuşmasında, CHP’nin Beykoz da birinci olduğunu ifade eden CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Sökmez sözü Dost Beykoz’un Mavi Karadeniz de yapmış olduğu programa getirerek, “bu Dost Beykoz kime dost bilemiyoruz, Beykoz’a mı? Beykozluya mı?” şeklinde konuştu. Sökmez, “AK Parti, ‘hep yapacağız edeceğiz’ diyerek gündeme geldi, artık Beykoz halkı AK Parti zihniyetine güvenmiyor, bırakın Beykoz’u İstanbul güvenmiyor” dedi.

CHP Beykoz basınını konuşturmadı… 

Konuşmaların bitmesinin ardından soru sormak isteyen basın mensuplarının soru sorması engellendi… İlçe Başkanı Yavuz’un, “şu anda canlı yayın çekimindeyiz soru sormayın” demesi üzerine basının tepki arttı. 

Beykoz Olay gazetesinden Eda Seskır, ‘Bahadır Bey siz, AK Partiyi eleştiriyorsunuz, adına da sansür diyorsunuz, fakat şu anda aynısını siz yapıyorsunuz… Yapmadığınızı söylüyorsunuz.. Peki, neden bizim sorularımız yayınlanmıyor?”şeklinde duruma tepki gösterdi. 

Doğuş Haber’den Ozan Derviş’te, “Başkanım o zaman bizde yayından sonra gelseydik, bizi neden çağırdınız? Şu anda siz bizi kullanıyorsunuz, biz konu mankeni miyiz? Yerel Televizyon için yerel basını kullanıyorsunuz, siz şovunuzu yaparken TV kayıta alıyor da biz sorunca neden gizleniyor?” diyerek öfkesini dile getirdi. 

İlçe Başkanı Yavuz tepkilerin dozunu düşürmeye çalışsa da beceremedi… Yavuz, “10 dakika sizlere yayın hakkı verelim dese de”, Ozan Derviş'in, “hani 2 dakika kalmıştı bizi burada bir saat konuşturacaksınız sonrası malum. Bu saatten sonra biz konuşsak veya sizlere soru sorsak bile bunları yayınlamadan makaslayacaksınız” şeklindeki tepkisinden kurtulamadı. 

Yavuz, “biz CHP’yiz biz hiçbir şeyi makaslamayız kimseyi de sansürlemedik biz kendi başına yaşayan ve yaşatan partiyiz” diyerek programı bitirdi… 

Programın çıkışında ise bazı CHP’liler Dost Beykoz temsilcisi Mustafa Emanet’e sataşak sözlü tacizde bulundu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bahadır Yavuz, CHP, Dost Beykoz, Füsun Sökmez, Beykoz

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"