Beykoz'da CHP Gençliği ayaklandı

  • 0
  • 10061
Beykoz'da CHP Gençliği ayaklandı
Beykoz'da CHP Gençliği ayaklandı

CHP Beykoz Gençlik Kolları, bir bildiri yayınladı. CHP'li Gençler, "Koltukların artık karşılıklı pazarlıkla verilmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Gençlik Kolları, bir açıklama yayınladı. Gençler, Cumhuriyet Halk Partisi'nin halkın gözünde zedelenen itibarını düzeltmek için çalışacaklarını belirtti.

"Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesini biz gençler sağlayacağız" ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, "Birçok ilçe gençlik örgütünün art arda yapmış olduğu yürekli açıklamanın yanında olduğumuzu belirtmekte bir sakınca görmüyoruz. Üyesi ve parçası olmaktan gurur duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin; yıllardır izlediği yanlış politikalarının karşısında duvar örmenin ve mücadele karşıtı duruşunu ortadan kaldırmanın bizlere düştüğünü çok iyi biliyoruz. Uzun yıllar kötü yönetilmiş ve "YÜCE HALKIMIZIN" gözünde itibarı zedelenmiş olan partimizin yeniden kitlelerle kucaklaşmasını ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmesini biz gençler sağlayacağız." denildi.

"Partimizin bu denli ötekileştirilmesi kabul edilemez"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması propaganda sürecinde CHP isminin kullanılmamasında makamları haybeye işgal edenler nedeniyle kullanılmadığına dikkati çeken CHP'li gençler, "Referandum süreci boyunca partimizin adını dahi kullanamamamız, bugün koltukları haybeye işgal etmiş olanlarla yakından alakalıdır, bunu da biliyoruz.Bu eşsiz ülkenin, her karış toprağında doğrudan izi olan, Cumhuriyetin kurucusu ve koruyucusu partimizin bu denli ötekileştirilmesi kabul edilemez. Hele ki partimizin; insan sevmeyen, doğa sevmeyen, ne bir dünya görüşü, ne bir felsefi yaklaşımı olmayan, insanların yalnızca manevi duygularını sömüren bir güruh tarafından itibarsızlaştırılması asla ve asla kabul edilemez. Buna göz yummak da Cumhuriyet gençlerine dayatılamaz. Bizlere dayatılmaya çalışılan despotizmi de, ona boyun eğen anlayışı da tanımıyoruz. Bugüne kadar bu despotizme karşı, sevgiyi, barışı, bilimi, adaleti, üretimi egemen kılmayanlar bundan sonra da asıl görevlerini başaramayacak olanların ta kendisidir" dedi.

CHP'li gençler olarak parti içerisinde yapılacak bütün kurultay ve kongre süreçlerini takip edeceklerinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

"Hayır bitmedi!"

"Bugünden itibaren Beykoz Gençlik Kolları olarak; Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı altında gecesini gündüzüne katan, fedakarlık üzerine fedakarlık yapan yoldaşlarımızla birlikte tüm kongre ve kurultay süreçlerini takip edeceğiz. Bilimsel niteliği olmayan; adayların karşılıklı pazarlık ve kafa-kol ilişkisiyle belirlendiği, parti yöneticilerinin Genel Başkanların iki dudağına baktığı hiçbir kurultay ve kongreyi de tanımayacağımızı şimdiden belirtiyoruz. Bu ülkede bizler nefes aldığımız sürece, ne diktatörlüğe, ne de diktatörlük karşısında olanak yoktur. Hayır bitmedi!"

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı

Tartışmalı kitaplar Beykoz'daki Fuardan kaldırıldı
Önceki Tartışmalı kitaplar Beykoz'daki Fuardan kaldırıldı
Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Sonraki Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz