Beykoz'da Cennetin Çocukları Şenliği

  • 0
  • 9101
Beykoz'da Cennetin Çocukları Şenliği
Beykoz'da Cennetin Çocukları Şenliği
Beykoz'da Cennetin Çocukları Şenliği
Beykoz'da Cennetin Çocukları Şenliği
Beykoz'da Cennetin Çocukları Şenliği
Beykoz'da Cennetin Çocukları Şenliği

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği'nin düzenlediği Cennetin Çocukları Şenliği gerçekleştirildi.

İHH Beykoz Temciliği öncülüğünde Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Müftülüğü’nün katkılarıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen "yetim gülerse dünya güler!" temalı Cennetin Çocukları Şenliği gerçekleştirildi.

Etkinlik 11 Haziran 2019 Salı günü Beykoz'daki 300 yetim ve öksüz öğrencinin, ailelerinin, okul müdür ve öğretmenlerinin katılımıyla Kaymakdonduran Mesire Alanında gerçekleştirildi.

Sabahın erken saatlerinde servislerle piknik alanına gelen öğrenciler ve aileleri, güne kahvaltıyla başladı. Birlikte eğlenceli vakit geçiren aileler de çocuklarla oyunlar oynayarak şenlik sona erdi.

Cennetin Çocukları Şenliği programında oluşturulan eğlence alanında çocuklar, Mesire Alanı'ndaki oyun alanlarıyla çocuklar şenlik havasında doyasıya eğlenme fırsatı buldu.

Beykoz’un değerli yöneticilerinin himayesinde gerçekleştirilen programda yetimler sevgi ve şefkat ortamında büyükleri ve arkadaşları ile yarışmalar yapıp, yeryüzü ve gökyüzünün renkleriyle  buluştu.

Miniklerin yüzlerinde ve ellerinde gönüllü annelerin katkılarıyla grafiti ve yüz boyama etkinlikleri ile güller açtı.

Çocukların oyunlarıyla adeta panayıra dönen Beykoz Kaymakdonduran Mesire Alanı’nda renkli görüntüler oluştu. Oyun platformu, yüz boyama uygulamaları, sosis balonlar, canlı Karagöz – Hacivat gösterisi, sihirbaz ve jonklör gösterileri, ateş ve baloncuk gösterileri, geleneksel çocuk oyunları, yarışmalar gibi birbirinden eğlenceli aktiviteler yapıldı.

Çocukların gönüllerince eğlendiği şişme oyun grupları, eğitmenler eşliğinde hem eğlenip hem öğrenebilecekleri etkinlik masaları ve çeşitli sahne şovları yapıldı. Şenlikte ayrıca çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır ikram edildi.

Beykoz İHH İnsani Yardım Vakfı Temsilcisi Uğur Yoleri konuşmasında "İHH İnsani Yardım Vakfı; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalışmaktadır." dedi.

İHH'nın 1995 Yılından bu yana 5 kıta 135 ülkede çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Yoleri, "Güzel Beykozumuzda da 3.5 yıldır faaliyetlerine devam eden Temsilciliğimiz, Yemen’den Suriye’ye; Arakan’dan Afrika’nın pek çok bölgesine kadar düzenliği proje çalışmalarıyla Beykoz Halkının yardımlarını, emeğini ve dualarını o bölgelere ulaştırmaktayız. Beykoz'umuzda da ciddi bir gayret ile gönüllü kardeşlerimizle çok büyük projeler ve hayırlı çalışmalara imza attık" diye konuştu.

Uğur Yoleri, tüm Beykoz halkına çalışmalara destek vermeleri çağrısında bulundu.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY ise "Bu harika etkinliğin kendisini çok duygulandırdığını ve onurlandırdığını belirterek emeği geçenlere şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.  

Programa katılıp selamlama konuşması yapan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise "Başta İHH İnsani Yardım Vakfı olmak üzere bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ne güzel bir gün ne güzel bir atmosfer katılan herkese sonsuz teşekkürler” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve ekibinin de iştirak ettiği organizasyonda tüm misafirler ve katılımcılarla hep birlikte öğle yemeği yenildi.

Haber Merkezi

Akşener, Beykoz'da İmamoğlu'na destek istedi
Önceki Akşener, Beykoz'da İmamoğlu'na destek istedi
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz