Siyaset

Beykoz’da cemaatlere ait kaç tane yurt var?

Beykoz’da cemaatlere ait kaç tane yurt var?
04.12.2016 22:11
| | |
5559

CHP Beykoz İlçe Yönetimi aylık olağan toplantısını Kavacık’ta ki ilçe merkezinde yaptı…

Partililerin karşısına engelliler günü nedeniyle, üzerinde; “hayatı paylaşmak için engel yok” yazılı siyah bir tişörtle çıkan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Adana’nın Aladağ ilçesinde meydana gelen yurt yangınında can veren 12 öğrenciyi hatırlatarak, Beykoz’da kaç tane yurt olduğunu, bunların ruhsatları olup olmadığını ve denetlenip denetlenmediklerini sordu.

Milletvekilleri ve İl Yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda, “çocuklarımız yanıyor. Çocuklarımızın yanmasını durduralım. Geçtiğimiz günlerde Adana’da yanarak can veren evlatlarımızın acısı içimizi yakıyor” şeklinde konuşan Taştan, “Bu siyasi bir durum değildir… Artık uyanmanın vakti gelmiştir” dedi.

“Türkiye’de her gün yeni bir kargaşa yaratılıyor, her gün yeni bir krizle karşı karşıyayız.” diyen Taştan yıllar itibari ile doların yükselişini anlattı… Genel anlamda dünyada hiç yerde kriz yok ama Türkiye’de dolar yükselişini sürdürüyor…

Yastık altında dolar mı var ki bozduralım?

“Biz İsrail’den aldığımız tohumları dolar üzerinden almıyor muyuz? Gidin Türkiye’de ve Beykoz’da bütün esnafı dolaşın işler yüzde elli oranında düştü. Şimdi gidin yastık altındaki dolarları bozdurun’ diyorlar. Yastık altında dolar mı var ki bozduralım” diye soran CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Türkiye Cumhuriyeti’nin İsrail lobisine 67 milyon dolar para ödediğini iddia etti.

Bu güne kadar Cumhuriyet döneminde kurulan bir tane fabrika kalmadı. Hepsini sattınız.” Diyen Taştan AKP’nin içinde hiç FETÖ’cü yokmu diyerek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Fethullah Gülen ile çekilmiş fotoğrafını gösterdi. Şaban Dişli’nin hala görev yaptığını ve Kadir Topbaş’ın damadının da FETÖ’cü olduğunu söyleyen Taştan, “bunlara bir gereğini yapında bizde AKP’nin içinde kaç tane FETÖ’cü varmış görelim. Bunları bilmek bizim hakkımız değil mi?” dedi.

Mahir Taştan şöyle devam etti:

“Buradan tüm Beykoz halkına sesleniyorum. Kızlarınızı koruyun. Çocuklarınızı koruyun. Yasayı meşrulaştırdılar. AKP’ye oy verenlere de sesleniyorum. Gidin hesap sorun. AKP İlçe Başkanı’na Kadın Kolu Başkanı’na daha önce seslendim… Şimdi biz kez daha sesleniyorum. Ey Mustafa Gürkan, ey Gaye Zayıf, ‘kızlarınıza el uzatıldı. Çıkın karşı durun’ dedim.”

Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Taştan, “Başkanlık sistemi gelince terör bitecek, ekonomi düzelecek. Zaten şu anda bir kişinin ağzından çıkan kanun. Sorunlar neden bitmiyor. Sizin derdiniz başka… Ben diktatörlük kuracağım’ diye konuştu. Taştan, Türkiye’de bir tane CHP’li kalana kadar mücadele edeceğiz. Saltanat kurdurmayacağız” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, CHP, Mahir Taştan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"