Beykoz'da Çelikbilek Gençlik Merkezi yükseliyor

  • 09.06.2020 11:27
  • Güncelleme: 09.06.2020 11:29
  • Okunma: 4763 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un tarihinde iz bırakmış Belediye Başkanlarından Çelikbilek'in adının verildiği gençlik merkezi, oturduğu mahallede yükselmeye devam ediyor.
Beykoz'da Çelikbilek Gençlik Merkezi yükseliyor

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki gençlerin eğitim, kültür ve sosyal hayatları ile kişisel gelişimlerine nitelikli etkinliklere katkı sunmak amacıyla yapımına başladığı Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nin yapımında sona gelindi.     

Soğuksu Meydanı’nda gençlere hitap eden modern bir mekan olarak 5 katlı inşa edilen merkezde, 230 kişilik çok amaçlı salon, sesli ve sessiz kütüphane, kültür-sanat ve eğitim kursları için sınıflar, sergiler için fuaye alanı ve kafeterya yer alıyor.

Ayrıca mekanda kadınlar için fitness ve plates salonları da hazırlanıyor.

Tiyatro, sinema gösterimleri, konferanslar, seminer ve söyleşilere ev sahipliği yapacak mekânda gençler, ücretsiz internet hizmeti ve kütüphaneleriyle bilgi çağının imkânlarına kolayca ulaşacak.

Mekânda gençler için farklı sanat dallarında hobi edinecekleri ücretsiz kurslar da açılacak.

Beykozlu gençlerin okul dışında vakit geçireceği alternatif bir mekan olan merkezin yaz sonunda tamamlanarak yeni kültür-sanat sezonu öncesinde hizmete açılması planlanıyor.

Merkeze, 19 Mart’ta vefat eden geçmiş dönem Beykoz Belediye Başkanı ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek’in ismi verildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz