Beykoz'da çarşı karışık

  • 04.02.2020 13:42
  • Okunma: 14233 kez

Şişe camın Paşabahçe fabrikasında çalıştığım ustam Cebrail Nurcin'in vefat haberini alınca çok üzüldüm. Son görevimizi yapmak üzere İncirköy Mahallesi'nde Fıstıkaltı camisine gittik.  Cenazede ayaküstü şişe cam emeklisi ağabeylerimizle ve arkadaşlarla sohbet etme imkanı yakaladık. Cebrail ağabeyimizin hepimize emeği vardı. Şen şakrak, küçük ile küçük olan, büyük ile büyük olan bir şahsiyetti. Cenazede meclis üyemiz Adem Sefer ile karşılaştık. İçimden dedim ki, 'Cebrail ağabeyimiz Karslıydı. Hemşerisine son görevine geldi.' Rahmetliyi tanır mıydın? diye sorduğumda, Sefer dedi ki, 'ağabey benim kirvemdi, elinde büyüdük. Bende emeği çoktu.' Bende dedim ki, benimde Paşabahçe fabrikasında ustamdı.

Şimdi bunu niye anlattım; İşte Beykoz bu. herkesin biriyle mutlaka bağlantısı vardır. Beykoz'da herkes herkesi tanır, bilir. Tanımasa da kısa bir bağlantı mutlaka çıkıyor.

Bunu böyle göremeyip, görüp de anlamayanlar, anlama çabasında olup da kılavuzlukta karga modelleri seçenler ve seçtikleri halde hatada ahmaklık edenler, ne diyeyim sizlere?

Belediye Başkanımızın seçildiği günden beri yaptığı yanlış uygulamaları yazdıkça, 'vay danışmanlığı alamadı, yazıyor' dediler.

Benim Yücel Çelikbilek'e danışmanlığım Yücel Başkanı görev süresinin sona ermesinden 1 yıl önce sona ermişti. Yani 2018'de, 'Murat Aydın artık Beykozlu oldu' yazdık. Vay, 'tekrar görev mi alacak acaba?' Ne kadar küçük hesaplar. Bu konuşulanlara bakacak olsak, köşe yazısı yazamaz hale geleceğiz. Oysa bilmezler ki, ben 21 yıldır kesintisiz yazıyorum. Neler gördük, neler işittik. Ne çiğ yedim karnım ağrır, nede hiç kimseye göbekten bağımız vardır. Hak edenin hakkını övgüde olsa veririz, yergide olsa veririz. Bilenler bilir, bilmeyenlerde öğrenecek.

Beykozlulara karşı sorumluluğumuz var. Bunu yerine getirmeye çalışıyorum. Murat Aydın'ın Belediye Başkanı olması için çok çalıştık. Belediye Başkanının eksik yapmaması içinde şimdi de yazılarımızla çaba sarf ediyoruz.

Neden?

Yarın Beykozlular Murat Aydın'dan memnun olmadıklarında; bana, 'sen ne yaptın?' diye sorduklarında, 'ben yazdım, gereken uyarılarımı yaptım. Üzerime düşen görevleri yerine getirdim' derim.

Şimdi, 'Murat Aydın yanlış yapıyor' diyenlere bir çift sözüm var.

Murat Aydın'ın asla yanlış yapma şansı yok. Eksik kalabilir, eksik yapabilir ama asla yanlış yapma ihtimali yoktur.

Neden mi?

Murat Aydın'ın yanında Çavuşbaşı Belde Başkanlığı, Çavuşbaşı Belediye Başkanlığı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış ve şimdi de ilçe başkanlığı yapmakta olan Muhammed Hanefi Dilmaç var.

Yanında üç dönem ilçe başkanlığı yapmış, şimdi de Büyükşehir ve Beykoz Belediye Meclis üyeliği yapmakta olan Adem Sefer var.

Yıllardır kadın kolları yönetiminde olan devamında kadın kolları başkanı olan bunun yanında Büyükşehir ve Beykoz Belediye Meclis üyeliği ve Beykoz Belediye 1. Başkan Vekilliği yapan Gaye Zayıf var.

Gençlik kolları yönetiminden, gençlik kolları başkanı olan ve şimdi de Beykoz Belediye Meclis üyeliği yapmakta olan Furkan Çeliker var.

Yetmedi, 15 yıldır Belediye Meclisi'ne gidip gelen Engin Yıldız var.

Şimdi bunların yanında, 'Murat Aydın'ın yanlış yapma şansı yok' derken, haksız mıyım?

Bu isimlere rağmen Murat Aydın yanlışlık ve keyfilik yaparsa ne olur? Vallahi hiç iyi olmaz. Bunun hesabı her platformda sorulur. Sanırım bu konuda bana zor sıra gelir. Bulunduğunuz yerler cam fanus gibidir.

Bunları yazdıktan sonra bazen çarşıya iniyorum. Çarşı karışık, herkes herkesin peşinde.

Bazı başkanların özel finoları vardır! Çarşı pazar dolaşır. Topladığı bilgileri başkanına taşır. Onlar kendilerini görünmez sanırlar. Bilmezler ki, bilenler biliyor. Hele bir tanesi var ki; finodan öte, buldog gibi. Bilgi götüreceği başkanın aleyhine konuşur. Konuştuğunu da konuşturur, sonra da aldıklarını başkanına yetiştirir. Çok tembel olduğu için çoğu kez telefonla arar, sonra da başkanına götürür. Omurgasız zat-ı muhterem bari aldıklarını tam getir. Aldıklarının bir kısmını döker, bir kısmına ilave yapar. Eğer bunların kim yada kimler olduğunu bulamadıysanız, sakın beni arayıp sormayın. Biraz düşünün bulursunuz. Bulamazsanız, siz siz olun başkanların arkasından kimseye konuşmayın.

Hoşçakalın, dostça kalın. Dost Beykoz'da kalın asla pişman olmazsınız.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (4 Yorum)

demokles (8 ay önce)

engin ocak kusura bakma ama saçmalamışsın.bu sayılan kişilere rağmen belediye başkanı olmuştur bence.beykozda anket yapılsın bu sayılan kişilerden memnuniyet %10 un üzerine çıksın ben beykozu terkederim.

Yiğit (8 ay önce)

Murat aydın yanındakiler beykoz için ne yapmış ki Murat aydın yanlış yapsın istanbulun en kötü yönetilen ilçesi beykoz yıllardır hizmet park bahçe kaldırım çöp toplamakmı sadece istanbulun gelişmemiş sosyal hayatı olmayan mahalleler yıkık dökük binaları olan plajları berbat olan ilçe size sadece beykozun nekadar alt yapısı kötü küçük bir örnek hangi ilçelerinde erektirik internet dağıtımı gökyüzünde var gelen başkan yan gel yat göz boyama geçiştir seçim zamanı imar için göz boyamak icin biseyler hazırla siz sanıyormusuz birdaki belediye seçimini akp kazanacak yok öyle bisey büyük şehir seçiminde nasıl akp birinci parti çıkamadı bundan sonrada çıkamaz chp iyi parti tek aday çıkarmış olsaydı akp mhp gibi şuan Murat aydın diye bir belediye başkanı yoktu murat aydın ya verdiği sözleri tutacak yada akp nin beykozda yok oluşuna hizmet edecek bu net buna emin olun şuan seçim olsa murat aydın başkanlık dönemi son bulur bunu bizzat not alın ve murat aydına iletin beykozun çoğu şuan ondan hiç memnun değil seçim için verdiği hiç bir sözünü tutmadı

NigneKaco (8 ay önce)

Erdal bey iste tam bu noktada murat aydin yazdiginiz bu isimleri hep topun disinda tutup tek adamlik oynadigi icin basarili degildir, olamayacaktir da.Garip olansa yazdiginiz onca isimlerden birtanesi cikip ta yahu murat baskan yanlis yoldasin, bize sormadan fikir almadan bu isler boyle olmaz beykoz halki seni bizim sayemizde secti diyemiyor.

Abuuzeeya (8 ay önce)

Biraz daha inceltilebilir bir yazı olmalıydı, çok da aman aman cesaretlere gerek de yoktu hani geçirdiğimiz birbuçuk yılın ardından. Yanlış yapma lüksü değil bence anlatılmak istenen, seyrüsefer kağıdının dışında bir rotaya çıkması yanlış olurdu başkanın. pek yanındakilere de gerek yok yanlış yapmaması için Murat aydın iyi bir başkan gelen talimatları belirlenen oyun alanı içinde çok iyi yerine getiriyor tıpkı iyi bisiklet bindiği gibi zaten başka bir şeyede ihtiyaç yok bisiklet gibi derdimiz olsun yeterki, başkanımız ne güne duruyor. 24 Haziran ‘18 sabahından bu günleri okumak hiç zor değildi ama ne yaparsın işte kalem kırılmış bir kere

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları