Beykoz'un medari iftiharı Dost Beykoz

  • 0
  • 10051
Beykoz'un medari iftiharı Dost Beykoz
Beykoz'un medari iftiharı Dost Beykoz
Beykoz'un medari iftiharı Dost Beykoz
Beykoz'un medari iftiharı Dost Beykoz
Beykoz'un medari iftiharı Dost Beykoz

Beykoz'un lider Haber Sitesi Dost Beykoz son günlerde ilçedeki diğer gazetelerin umudu oldu. Bir türlü varlık gösteremeyen irili ufaklı sözde gazeteler çareyi Dost Beykoz'a saldırmakta buldu

Beykoz'un en büyük düşünce platformu Dost Beykoz Gazetesi, geçen yıllarda ilçedeki diğer gazetelerle arasındaki makası açınca, Başyazarı Kader Gür tek umut ışığı oldu. İnternet siteleri okunmayan, gazete basmayan ve bastığı gazeteleri de halka dağıtamayan gazete sahipleri, Kader Gür markasının kendilerine getireceği okur sayısına tutundu. Dost Beykoz ise okurlarına ve kamuoyuna son bir kez rakamlarla kimin nerede olduğunu hatırlatmak için kapsamlı bir araştırma yaptı. Özellikle web trafiğiyle ilgili gerçek bilgiler sunan Alexa sonuçları, Dost Beykoz'un ilçede yalnızca diğer gazetelerin değil; en büyük kamu kurum ve kuruluşlarının da önünde olduğunu ortaya koydu. Buna göre Dost Beykoz, ilçedeki diğer tüm gazetelere 'milyonlarla' ifade edilebilecek farklar atarken, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi gibi merkezi ve yerel kamu kuruluşlarının da uzak ara önünde yer alıyor.

Dost Beykoz’u ‘takdir’ yerine ‘taklit’ ediyorlar…

İlçede özel haber yapan tek gazete olan ve her ay düzenli olarak çıkarak, ilçenin dört bir yanında 'ücretsiz' olarak dağıtılan Dost Beykoz, diğer gazeteler tarafından 'takdir' yerine 'taklit' edilmeye devam ediyor. Her görüşten zengin bir yazar kadrosu bulunan ve hazırladığı nesnel haberlerle ilçeye her geçen gün daha fazla katma değer sağlayan Dost Beykoz Gazetesi, Başyazarı Kader Gür'ün marka değeriyle de dikkat çekiyor.

Taraflı tarafsız hemen her kesimden Beykozlunun saygı duyduğu ve sevdiği; sevmeyenlerin bile çalışkanlığını ve duruşunu takdir ettiği Kader Gür, son günlerde diğer gazetelerde sıkça yer almaya başladı. Önce bir gazetenin, kendisi gibi okunmayan internet sitesinde manşete taşıdığı Kader Gür, ilçenin saygın kişilerinden Sedat Kuvel ile karşı karşıya getirildi ve 'Birbirine girdiler' denildi. Oysa AK Parti'nin uzun yıllardır emekçilerinden olan Kader Gür ve Sedat Kuvel, uzun yıllardır dostlukları bulunan çok iyi iki arkadaş ve aynı davanın aynı tarafında yer alan ikilisiydi. Görüş ayrılıkları ise yalnızca kendilerini ilgilendirirdi. Ancak kamuoyu tarafından yanlı-yansız hemen tüm Beykoz'un takdirini kazanan ikili arasındaki konuşmalar, sayfasına kimsenin dönüp bakmadığı kimi gazeteler için 'umut ışığı' olabilirdi.

‘Dost Beykoz’un 1 Numara olduğu tescilli bir gerçektir’

AK Parti'nin Danışma Meclisi Toplantısı'na yıllarca katılan Kader Gür, bu sırada hiçbir toplantıda konuşma yapmamış ancak son 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası söz alma ihtiyacı hissetmişti. Kuruluşunda yer aldığı ve uzun yıllardır resmi üyesi olduğu partinin toplantısında sahneye çıkan Kader Gür, Dost Beykoz'un İmtiyaz Sahibi olduğunu belirtirken, gazeteden "Beykoz'un en büyük gazetesi..." olarak bahsetti. Haber yazmayan, özel haber yapmayan; çektiği fotoğrafları ne gazetesine ne internet sitesine koymayan ve fotoğraf, kadraj, kamera gibi teknik konularda bilgi ve becerisi bulunmayan ancak kamuoyunda 'Ben gazeteciyim' iddiasıyla dolaşan bir kişi ise bu sözü alıp internet sitesinde yayınladı.

Dost Beykoz, kendisinden haber çalınmasını, yaptığı özel haberlerin ve röportajların görmezden gelinmesini; pişkinliği ve yüzsüzlüğü geçmişte çok gördü. Ancak Başyazarı Kader Gür gibi marka olmuş kurum içi isimlerinden 'okur çekme' adına yararlanılmasını ilk kez gördü. Bu nedenlerle Dost Beykoz, hem ilçedeki 'kendisine gazeteci diyen' kişileri, hem basınla iç içe olan 3. kişileri hem de kamuoyunun dikkatini aşağıdaki sonuçları incelemeye davet ediyor.

Aralardan geçinmeye çalışnalarda yok değil... Yine Dost Beykoz'un bir haberini izinsiz yayınladığı için uyarılan Haber Beykoz denilen sözde site, Dost Beykoz'un liderliğinden duyulan nefreti kusanlara kuçak açtı. Kendi söyleyecek sözü olmayanlar sağdan soldan alıntı yaparak yaptığı haberlerle kervana katıldı...  

Dost Beykoz’un büyüklüğünü halk okuyarak belirledi zaten

Öte yandan Dost Beykoz, kendisini ilçede 1 numaraya taşıyan, üstelik bunu 1 kez değil yıllarca ve binlerce kez yapan Beykoz Halkı'na da teşekkür ediyor.

İşte gazeteler, kamu kuruluşları ve www.alexa.com ile www.twitter.com adresinden alınan anlık bilgileri (Bilgiler 17 Haziran 2015 yani BUGÜN için geçerlidir. Saygıdeğer Beykozlular, bu bilgileri söz konusu sitelere girerek, bugün olduğu gibi gelecekte de an be an takip edebilir)

Alexa nedir?

Alexa.com, internetteki sitelerin ziyaret edilirlik oranlarını, dolayısıyla reyting sıralamasını çıkaran bir servistir.

İsimleri tıklayarak haber sitelerinin sıralamalarını görebilirsiniz

Dost Beykoz (10,926 Türkiye... 450,540 Dünya)

Beykoz Belediyesi (14,253 Türkiye.. 691,296 Dünya)

Beykoz Güncel (39,002 Türkiye... 1,050,26 Dünya)

Doğuş Haber (Türkiye sıralamasına giremiyor... Dünya 3,271,904)

Beykoz Olay (Türkiye sıralamasına giremiyor... Dünya 3,418,060)

Özgün Haber (Türkiye sıralamasına giremiyor... Dünya 6,831,197)

Beykoz Ses (Türkiye sıralamasına giremiyor... Dünya 7,322,534)

Haber Beykoz (Türkiye sıralamasına giremiyor... Dünya 2,934,421)

Beykoz’da sizin mahallenin iftarı ne zaman?
Önceki Beykoz’da sizin mahallenin iftarı ne zaman?
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz